W sieci pojawił się trwający 12 minut materiał prezentujący pierwsze fragmenty rozgrywki z zapowiedzianego kilka dni temu Darksiders 3.

Opublikowane przez serwis IGN nagranie skupia się głównie na walce z przeciwnikami, choć nie zabrakło sekwencji platformowych. Podczas starć Furia - główna bohaterka - korzysta z bicza, którym może także zaczepić się wybranego obiektu, by przedłużyć skok.

01
Lepiej nie zadzierać z Furią

Wśród wrogów są zróżnicowane potwory, ale nie zabrakło też zmutowanych zwierząt. W filmie bossem jest wyposażona w duże berło przerośnięta mucha, będąca jednym z Siedmiu Grzechów Głównych - Lenistwem.

Akcja pokazanego fragmentu toczy się w kilku lokacjach na terenie zrujnowanego miasta. Z ulicy wypełnionej wrakami samochodów bohaterka przechodzi do kanalizacji, skąd dociera do dawnych tuneli metra. W każdym z obszarów można dostrzec pozostałości ludzkiej cywilizacji.

Warto zaznaczyć, że w filmie - pochodzącym z wczesnej wersji alpha gry - podróżowanie między poszczególnymi sekcjami nie jest przerywane ekranami ładowania.

Wydarzenia toczą się niemal równolegle do historii przedstawionej w Darksiders 2. Śmierć jest jednak daleko, a Wojna pozostaje uwięziony. Furia trafia na Ziemię z zadaniem zniszczenia manifestacji wspomnianych Siedmiu Grzechów Głównych.

Poza biczem postać skorzysta z umiejętności pozwalającej na zmianę formy. Każda zagwarantuje dostęp do innego zestawu broni, ciosów i zdolności.

Nad produkcją pracuje Gunfire Games - studio założone przez byłych pracowników Vigil Games, czyli firmy, która przygotowała wcześniejsze odsłony cyklu jeszcze dla THQ. Teraz prawa do serii posiada Nordic Games, funkcjonujące obecnie pod nazwą THQ Nordic.

Darksiders 3 ukaże się w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki