Strategia Sudden Strike 4 zadebiutuje 11 sierpnia na PC i PS4

Powrót zasłużonej serii.

Kalypso Media ujawniło dokładną datę premiery Sudden Strike 4 - nowej odsłony zasłużonej serii strategii. Gra ukaże się 11 sierpnia na PC (z systemami Windows, Mac i Linux) oraz konsoli PlayStation 4.

W usłudze Steam cenę produkcji ustalono na 49,99 euro (około 211 zł), ale składając zamówienie przedpremierowe można otrzymać zniżkę w wysokości 15 procent.

01
Przechadzka po moście

Poza tym na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android wydano darmową aplikację ze specjalnym quizem. Wypełnienie testu nagradzane jest zwiększeniem rabatu do 25 proc.

Dla osób, które kupią grę przed debiutem, przygotowano jeszcze dodatkowe bonusy - DLC poświęcone pancernej bitwie o Kursk, ścieżkę dźwiękową oraz cyfrowy artbook.

W Sudden Strike 4 poszczególne starcia rozegrają się - w czasie rzeczywistym - na mapach większych niż w poprzednich odsłonach cyklu. Nie zabraknie też współczesnej oprawy wizualnej.

Tak jak we wcześniejszych częściach, akcję osadzono podczas II wojny światowej. Produkcja zaoferuje trzy kampanie fabularne, przy czym każda skoncentruje się na osobnej armii - Niemcach, Sowietach oraz połączonych sił Brytyjczyków i Amerykanów. Twórcy z budapesztańskiego studia Kite Games przygotują łącznie 20 misji.

Deweloperzy oddadzą do dyspozycji graczy ponad sto zróżnicowanych jednostek. Podczas zabawy skorzystamy między innymi z bombowca Heinkel He111 oraz popularnych czołgów T-34 i Tygrys.

Do tego dziewięciu znanych z kart historii dowódców, dysponujących unikalnymi zdolnościami, w tym George Patton i Bernard Montgomery. W planach są jeszcze tryb wieloosobowy oraz możliwość rozegrania szybkich potyczek.

Pierwsza część serii debiutowała w 2001 roku, bazując na dokonaniach klasycznego Counter Action z DOS-a. Postawiono na samą walkę i taktykę, z pominięciem budowania baz czy zbierania surowców.

Wraz z Sudden Strike 3: Arms for Victory z 2007 roku cykl przeszedł na trójwymiarowy silnik graficzny. Ostatnia część - Sudden Strike: The Last Stand - ukazała się trzy lata później.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami