Prey - misja: Po drugiej stronie zwierciadła

Zyskujemy kartę dostępu i oglądamy drugą część nagrania.

W poprzednim zadaniu dotarliśmy do głównego holu stacji kosmicznej. Miało to miejsce w ramach misji Gabinet z widokiem i Wszystko, co znasz, zaraz się odmieni. Gdy odtworzyłeś wideo nagrane przez głównego bohatera, nagle zostało przerwane w trakcie jego trwania. Naszym celem jest przywrócenie serwerów do życia, aby móc obejrzeć całe nagranie.

Droga do tego celu będzie jednak dość długa. Ze swojego gabinetu kierujemy się do Centrum Urazowego, które przy drzwiach będzie miało wyświetlacz z napisem Trauma Center. W środku możesz odnaleźć kilka przydatnych przedmiotów, a także wykonać interakcję na komputerze, dzięki czemu odblokujesz dostęp do zadania pobocznego Znikający trup.

Ze względu na zablokowany dostęp do związanej z tą misją części kompleksu, na razie nie zaprzątaj sobie nim głowy. Zamiast tego pobierz mapę korzystając z menu narzędzie. Uważaj, gdyż za drzwiami przy komputerze będzie spacerował nowy typ przeciwnika, fantom. Walka z nim w tym momencie, jeśli nie posiadasz wiele więcej od klucza francuskiego i LEPIKa, nie ma zbyt dużego sensu, lepiej jest więc go unikać, przekradając się za nim na kuckach.

Jeśli chcesz dostać się do pomieszczenia objętego kwarantanną nieopodal, gdzie za szybą widoczny jest człowiek opanowany przez tajemniczą moc, kod dostępu to 3976. Uzyskasz go z komputera Mathiasa Kohla. Będziesz musiał jednak pokonać mężczyznę. Naszym obecnym zadaniem jest jednak dostanie się do warsztatu doktora Calvina.

010
Dostań się do tych drzwi, wcześniej niszcząc skały przy pomocy klucza francuskiego.

Najpierw skieruj swe kroki do Centrum telekonferencyjnego, gdzie przeszukasz zwłoki Eliasa Blacka. Posiadają kilka przydatnych przedmiotów. Swoje kroki kieruj dalej, do drzwi prowadzących do laboratoriów sprzętowych. Wejście jest zablokowane, ale możesz zniszczyć skały powstałe z lepika w dowolny sposób. Nie uderzaj jednak czerwonej butli, gdyż spowoduje to wybuch.

Dostaniesz się do nowej lokacji, a twoim celem powinno być pomieszczenie z tabliczką Hardware Labs. Uważaj jednak, gdyż spaceruje tam fantom. Kiedy dotrzesz do laboratorium doktora Calvino, okaże się zamknięte. Musisz zdobyć jego kartę dostępu. W tym celu cofnij się do początku tej lokacji, gdzie z lewej stronie, przy bramce wykrywającej metal, znajduje się niewielkie pomieszczenie z zablokowanym przejściem.

011
W tym komputerze możesz pobrać mapę oraz odkryć miejsce przebywania doktora.

W środku mogą znajdować się mimy, a więc bądź w pogotowiu. Użyj komputera stacji ochrony widocznego na powyższym obrazku, aby pozyskać mapę okolicy. Następnie wejdź do menu Laboratoria sprzętowe i odnajdź pozycję Lorenzo Calvino. Udaj się do części mapy nazwanej Atrium, gdzie skorzystaj z windy prowadzącej na wyższe piętro. Stamtąd dotrzesz w górną część mapy, do laboratorium promieniowo-falowego. Uważaj na płomienie!

Karta dostępu Calvino

W ten sposób odnalazłeś członka załogi, przy którym lewituje karta dostępu. Aby dostać się do martwego doktora musimy jednak zdobyć specjalny plecak, czyli nieważkościowy system napędowy. W tym celu włamujemy się do komputera obok (wymagana umiejętność hakowania na podstawowym poziomie) i pozyskujemy w ten sposób kod dostępu do magazynku - 0016. Przyda nam się później.

Udajemy się do Warsztatu mechanicznego. Miejsce wyładowania elektrycznego zaklejamy LEPIKiem lub przeskakujemy tak, aby nie zostać zranionym. Zaraz za drzwiami skręcamy do pomieszczenia z lewej strony, gdzie za pomocą komputera przesuwamy ładunek na taśmociągu. Wychodzimy do głównej części warsztatu i kierujemy się w jego skrajny prawy róg.

012
Wykonaj taką ścieżkę za pomocą LEPIKa, aby dotrzeć po niej na wyższy poziom.

Za pomocą LEPIKa tworzymy ścieżkę taką, jak na powyższym obrazku. W ten sposób dostajemy się na górę, gdzie przy pomocy fabrykatora służącego do tworzenia przedmiotów wybieramy opcję Systemu napędzającego Artax. Jeśli brakuje ci wymaganych surowców, znajdziesz je po drugiej stronie tego poziomu. Stwórz przedmiot i podnieś go, a następnie zeskocz na dół i udaje się do śluzy Na zewnątrz Talosa I.

Zostaniesz przeniesiony do kolejnej lokacji w przestrzeni kosmicznej, gdzie za pomocą swojej nowej zabawki musisz dotrzeć do gabinetu doktora Calvino. Wyleć z tunelu i od razu ostro skręć w dół i w prawo, podążając w kierunku znacznika, jak na poniższym obrazku.

013
Oprócz głównego celu możesz eksplorować okolicę w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów i odnajdywania martwej części załogi.

Wleć do kolejnego tunelu, skąd trafisz do doktora, obok którego znajduje się czerwona karta dostępu. Weź przedmiot, po czym wróć do śluzy, którą przybyłeś do tej lokacji. Wracamy do zamkniętego do tej pory pomieszczenia doktora, używając zdobytej kart dostępu. Tam używamy komputera umieszczonego w kącie pomieszczenia.

Wybieramy na nim zakładkę Narzędzia sieciowe, a następnie pierwszą z możliwych opcji. W ten sposób przeprowadzisz diagnozę i zreperujesz połączenie z serwerem Zwierciadła. W tym momencie możesz już wrócić do pierwotnej lokacji, czyli swojego biura, gdzie za pomocą komputera wybierz opcję Narzędzi, a następnie Obejrzyj mnie, Morgan. Kliknij przycisk Wznów.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Następnie: Prey - misja: Droga naokoło

Zanim jednak to zrobisz, podczas drogi powrotnej okaże się, że na terenie placówki kosmicznej pojawiły się nowe rodzaje przeciwników. Są silniejsze i bardziej wytrzymałe, dlatego przygotuj się na całkiem sporo walki. Po obejrzeniu nagrania do końca, w którym dowiesz się o twoim głównym zadaniu w całej grze, misja dobiegnie końca.

Aktualnym zadaniem jest Porozmawiaj z operatorem, w ramach którego po prostu wykonaj interakcję na lewitującym robocie, który pojawi się po twojej prawej stronie. W ten sam sposób sfinalizujesz misję Karta ogólnego dostępu, podnosząc z biurka przedmiot wyrzucony przez wspomnianego operatora.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami