Po dzisiejszym ujawnieniu gry przez sklep Amazon, firmy THQ Nordic oraz Gunfire Game zdecydowało się oficjalnie zapowiedzieć Darksiders 3.

Premiera w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One. Nie podano konkretnej daty.

1
Pani Furia

Akcję umieszczono w otwartym świecie, a produkcja - jak i poprzednie odsłony - ma stawiać na połączenie zręcznościowej akcji, eksploracji i zagadek środowiskowych, wszystko to w widoku TPP.

Poniższy trailer nie zawiera jeszcze rozgrywki i nie ujawnia zbyt wielu informacji. Jest za to główna bohaterka - Fury - oraz spojrzenie na pewne założenia fabuły.

Wydarzenia toczą się więc niemal równolegle z Darksiders 2, a calem - jak już wiemy - będzie zniszczenie manifestacji Siedmiu Grzechów Głównych.

„Po niezliczonych plotkach, nabyciu dużego katalogu gier, a nawet zmianie nazwy, zespół THQ Nordic może w końcu potwierdzić plany na Darksiders 3” - komentuje Lars Wingefors, współzałożyciel firmy.

Za prace odpowiada Gunfire Games, studio założone przez byłych pracowników Vigil Games, czyli firmy, która przygotowała poprzednie odsłony jeszcze dla THQ. Teraz za serię odpowiada Nordic Games, funkcjonujące obecnie pod nazwą THQ Nordic.

Reklama