Podano wymagania sprzętowe Final Fantasy 14: Stormblood na PC

Oraz szczegóły wersji PS4 Pro.

Square Enix podało zaktualizowane wymagania sprzętowe Final Fantasy 14 w wersji PC. Konfiguracje będą obowiązywały po premierze kolejnego dodatku do gry - Stormblood.

Co jednak najważniejsze - nie są zbyt wygórowane. Sieciową produkcję uruchomimy na komputerze wyposażonym w co najmniej procesor Intel Core i5 oraz kartę graficzną GeForce GTX 750. Nadal też tytuł zadziała na 32-bitowych systemach operacyjnych.

Zapotrzebowanie na mocniejszy sprzęt związane jest z ulepszeniem oprawy wizualnej. Nadchodzące rozszerzenie zaoferuje szereg efektów graficznych, których nie wyświetliłby słabszy PC.

Final Fantasy 14: Stormblood - minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (w wersji 32 lub 64-bitowej)
  • Procesor: Intel Core i5 2,4 GHz lub lepszy
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 750 lub AMD Radeon R7 260X albo lepsza
  • Pamięć RAM: 3 GB (4 GB w przypadku systemu 64-bitowego)
  • Dysk twardy: 60 GB

Final Fantasy 14: Stormblood - rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (w wersji 64-bitowej)
  • Procesor: Intel Core i7 3 GHz lub lepszy
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 480 albo lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk twardy: 60 GB

Odpowiedzialni za projekt deweloperzy opublikowali również specjalny pogram, dzięki któremu posiadacze PC mogą sprawdzić czy dysponują komputerem pozwalającym uruchomić Final Fantasy 14 z dodatkiem Stormblood.

Jednocześnie ujawniono szczegóły na temat planowanej obsługi PS4 Pro, którą twórcy zaimplementują w aktualizacji 4.0. Właściciele mocniejszego modelu konsoli Sony otrzymają do wyboru dwie opcje.

Pierwsza umożliwi rozgrywkę w standardowej rozdzielczości 1080p, ale w 60 klatkach na sekundę. Druga opcja odwróci sytuację, uruchamiając produkcję w 4K, ale zachowując płynność na poziomie 30 FPS.

Warto przypomnieć, że wraz z premierą nowego dodatku autorzy zakończą dalsze wspieranie Final Fantasy 14 na PS3. Posiadacze konsoli mogą za darmo zdobyć edycję PS4, a od 1 maja zagrają w produkcję bez konieczności opłacania abonamentu.

Rozszerzenie zaoferuje między innymi dwie nowe klasy postaci - posługującego się zaklęciami czerwonego maga (Red Mage) oraz koncentrującego się na walce w zwarciu samuraja. Do tego kolejny region - obszerny kontynent Othard.

Stormblood zadebiutuje 20 czerwca na PC i PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami