Dawn of War 3 - poradnik i najlepsze porady

Kampania główna, opis ras, jednostek i jak grać, żeby wygrać.

Witamy w poradniku do Dawn of War 3. To już trzecia część popularnej wśród fanów strategii czasu rzeczywistego serii. Tym razem twórcy postawili na konflikt trzech ras - Space Marines, Orków i Eldarów. Każda z grup ma swój inny charakter, dzięki czemu rozgrywka wygląda za każdym razem inaczej.

W niniejszej publikacji o Dawn of War 3 przybliżymy ci między innymi wszystkie rasy, pomożemy w przejściu kampanii dla pojedynczego gracza, a także przedstawimy garść ogólnych porad, które z pewnością ułatwią ci odnalezienie się w świecie gry.

Poruszymy też sprawy związane z jednostkami i ich elitarnymi wersjami. Z czasem rozwiniemy poradnik o kolejne elementy, dlatego zaglądajcie do publikacji regularnie, aby nic wam nie umknęło. Miłej lektury i zabawy!

Rozgrywka i rasy

W tym miejscu skupimy się na jednostkach dostępnych w grze, a także przybliżymy ci nieco rasy występujące w trzeciej części serii.

Na kolejnych trzech stronach przygotowaliśmy pomocne filmy, które w szczegółowy sposób przedstawiają wszystkie rasy i przydatne informacje na temat prowadzenia ich w rozgrywce.

Opis przejścia

W tym miejscu pojawi się opis przejścia kampanii fabularnej.

Wskazówki na start

- Pamiętaj, że Dawn of War III korzysta z połączenia z siecią nawet w kampanii dla pojedynczego gracza - jeżeli zdecydujesz się na grę offline, twoi bohaterowie nie zdobędą doświadczenia za ukończenie misji, a ty stracisz czaski przyznawane za realizację celów. W praktyce oznacza to utratę „darmowego” doświadczenia za ukończenie kampanii, które musisz odrobić potem w grając w sieci.

- Niezależnie od tego, czy grasz w trybie jeden na jednego, czy drużynowym, tempo odgrywa bardzo duże znaczenie - zabezpieczenie dodatkowych punktów kontrolnych i umocnienie ich, by zapewnić sobie szybszy przyrost zasobów jest kluczowe dla zwycięstwa. Póki nie uda ci się zdobyć przewagi w ilości kontrolowanych punktów, staraj się podgryzać przeciwnika tak, by nie mógł swobodnie się rozwijać.

- Korzystaj z przewagi terenu, zarośli i dymu, by szykować zasadzki na jednostki, które wyśle by zająć neutralne punkty na środku mapy i umacniaj potencjalnie wrażliwe obszary. Czekanie i powolna rozbudowa bazy może doprowadzić do sytuacji, gdy posiadasz wiele ulepszeń i armię składającą się z pojedynczych oddziałów.

- Ukształtowanie terenu ma olbrzymie znaczenie - przewaga wysokości pozwala ci ukrywać jednostki przed przeciwnikami, podobnie jak krzaki czy dym. Rozstawianie silnych, ale potencjalnie wrażliwych jednostek zasięgowych w takich miejscach może zapewnić im kilka sekund swobodnego ostrzału, bez konieczności martwienia się o szarżujące czy doskakujące jednostki walczące wręcz.

- Osłonięte tarczami bunkry mogą być fałszywym przyjacielem - pamiętaj, że znajdujące się w środku jednostki wciąż mogą zostać zaatakowane wręcz i mając to na uwadze, zadbaj o ich ochronę. Nie licz także, że zabunkrowane w ten sposób oddziały będą w stanie samodzielnie powstrzymać większe zgrupowania wrogów - bez wsparcia jednostki w bunkrze mogą co najwyżej kupić ci parę sekund na przemieszczenie innych oddziałów.

- Podczas kampanii zwracaj uwagę na rozmieszczone na planszy skrzynie z zasobami - ich zawartość powinna pozwolić na zakup jednego z tańszych ulepszeń lub budynków lub potencjalnie przyśpieszyć produkcję jednostki. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim przyrastają zasoby, taki bonus jest nie do przecenienia.

- Nie wahaj się też korzystać z dostępnych na mapie apteczek - oszczędzanie ich na później podczas misji często nie ma sensu, a uzupełnienie oddziałów bez konieczności wracania do bazy zaoszczędzi kilka cennych minut.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku kampanii, także mapy w trybie wieloosobowym posiadają elementy specjalne, jak na przykład panele, które blokują część przejść. Sprytne wykorzystanie tego typu obiektów pozwoli ci czasem zajść przeciwników z boku albo szybciej dotrzeć do kolejnego źródła zasobów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami