Sprzedaż Resident Evil 7 na poziomie 3,5 mln egzemplarzy

Wydawca liczył na 4 mln.

Przedstawiciele firmy Capcom opublikowali wyniki finansowe z ubiegłego roku fiskalnego. Ujawniono, że sprzedano ponad 3,5 mln egzemplarzy Resident Evil 7.

Taki wynik nowej odsłony serii nie zadowolił jednak wydawcy, który zakładał sprzedaż na poziomie co najmniej 4 mln egzemplarzy. Zabrakło więc 500 tysięcy sztuk.

Siódmy Resident Evil zadebiutował pod koniec stycznia. Gra wprowadziła rewolucyjną - jak dla tej serii - zmianę, ponieważ deweloperzy postawili na widok z oczu bohatera. Położono też mniejszy nacisk na walkę.

Zakończenie horroru pozostawiło graczy z większą liczbą pytań niż odpowiedzi, co sugeruje, że scenarzyści mają plany na kontynuację.

W raporcie finansowym można też przeczytać o rozczarowaniu firmy wynikami sprzedaży Dead Rising 4. Nowa odsłona cyklu z zombie nie znalazła nawet miliona nabywców.

Gorzej, niż zakładano, sprzedała się też gra Monster Hunter XX, dostępna tylko w Japonii - osiągnięto wynik 1,7 mln egzemplarzy z zakładanych 2 mln.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami