GTA Online - tryby adwersarza: Miniaturowe wyścigi

Jak wygrać, do czego służą bronie i co oznaczają ikonki.

Nie wypadnij z toru, nie daj się zniszczyć, rozpraw się z pozostałymi i dojedź jako pierwszy do mety. Tak w najkrótszy sposób można scharakteryzować nowy tryb adwersarza dostępny w ostatniej aktualizacji GTA Online, czyli Miniaturowe wyścigi. Rozgrywka jest charakterystyczna, trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund na rundę.

Na torze spotyka się od dwóch do czterech graczy. Zwycięża ten, kto pozbawi reszty życia lub odstawi rywali na tyle za sobą, że gra automatycznie uzna go za zwycięzcę. Pozbyć się rywali można na kilka sposobów, na przykład wypychając ich poza trasę, ale tak naprawdę jest to ostateczność, stosowana jednak przez sporą część graczy. Prawdziwa zabawa rozpoczyna się podczas korzystania z różnych znajdziek.

001
Power-upy wykorzystuj z głową. Nie musisz z nich korzystać od razu, gdy tylko je podniesiesz. Poczekaj na odpowiedni moment.

1. Najpopularniejszy przedmiot do zniszczenia rywala, ale tylko tego, który znajduje się za tobą. Zebranie tej znajdźki i jej aktywacja spowoduje wypuszczenie bomby z tyłu pojazdu. Jeśli któryś z przeciwników najedzie na ładunek lub przemknie tuż obok, spowoduje to wybuch wykluczający go z wyścigu. Przy odrobinie szczęścia wybuch może być tak solidny, że sprzątnie dwóch, a nawet trzech graczy. Nie zastawiaj go tuż przed wiszącym ci na ogonie pojazdem, gdyż możesz w ten sposób popełnić spektakularne samobójstwo.

2. Rakieta jednorazowego użytku. Powoduje wybuch o dużym promieniu, dlatego nie ma konieczności trafienia nią bezpośrednio rywala. Można nią strzelać do przodu, a także do tyłu, wykorzystując do tego przycisk spoglądania za siebie. Strzał w okolicę rywala prawie zawsze niszczy doszczętnie jego pojazd.

3. Działko maszynowe, którym możemy strzelać tylko do przodu. W przeciwieństwie jednak do rakiet, możemy go używać do momentu, gdy licznik ikony będzie jeszcze podświetlony kolorem. Coś kosztem czegoś - aby w ten sposób pozbyć się przeciwnika, potrzebna będzie seria kilku celnych strzałów w karoserię jego samochodu. Rywal z kolei, będąc pod presją ostrzału, często wykonuje manewry gwałtownego skręcania, czym sam może wyeliminować się z zabawy, na przykład spadając w przepaść.

4. Jeśli aktywujesz ten rodzaj znajdźki, wszyscy rywale będą mieli czasowo odwrócone sterowanie. Gaz będzie hamulcem, skręcanie w lewo będzie skręcaniem w prawo i analogicznie w innych kierunkach. Jest to bardzo skuteczny bonus - jeśli go podniesiesz, zwycięstwo masz niemal w kieszeni.

5. Znakomita broń przeciwko tym, którzy znajdują się za tobą. Po jej podniesieniu samochód zmieni się czasowo w motocykl pozostawiający za sobą świetlisty ślad. Jeśli ktokolwiek w niego wjedzie, nastąpi błyskawiczny wybuch. Podnosząc ten rodzaj znajdźki warto więc zacząć jeździć od bandy do bandy, a prawdopodobieństwo likwidacji pozostałych rywali za tobą wynosić będzie wówczas niemal sto procent.

6. Samochód czasowo zmienia się w trójkątną bryłę ze szpiczastym przodem. Dzięki temu możesz podcinać przeciwników, a przy odrobinie szczęścia nawet ich wywracać, powodując zniszczenie. Dość trudna, ale skuteczna technika, rzadko dobrze wykorzystywana przez rywali spotykanych w sieci.

7. Nasze auto zamienia się w muscle cara, który posiada system samonaprowadzających rakiet. Jeśli przeciwnik znajduje się niedaleko przed nami, jego automatyczne trafienie taką rakietę jest niemal pewne. Rakiet posiadamy kilka, dlatego spudłowanie za pierwszym razem nie oznacza od razu porażki. Auto posiada także system spadochronu, który może przydać się podczas lotu z dużej wyskoczni.

003
Już za ułamek sekundy świetlisty ślad pozostawiony przez motocykl pozbawi nas szans na wygraną.

Jak więc widać, arsenał jest naprawdę pokaźny, dzięki czemu każda runda może wyglądać zupełnie inaczej. Zwłaszcza, że każdy gracz posiada swoje taktyki. Jeśli na torze znajduje się komplet rywalizujących, czyli czterech, czasami warto jest nie startować na złamanie karku. Pozwól innym rozpychać się na początku, a zwiększysz szanse na łatwe wskoczenie na pozycję lidera.

002
Kto pierwszy, ten lepszy. Walka o znajdźki bywa czasami na tyle zażarta, że przeciwnicy eliminują się wzajemnie, nie podnosząc nawet broni, którą obrali na celownik.

Takie rozwiązanie ma też jednak swoje wady - jesteś narażony na wjechanie w czyjąś pozostawioną za sobą bombę. Te na torach zdarzają się naprawdę często, więc prawdopodobieństwo jest całkiem spore. Bomby często zastawiane są w wąskich przesmykach tras, wówczas ich ominięcie jest praktycznie niemożliwe, a porażka nieunikniona.

Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Podobnie nie można obronić się przed świetlistym śladem pozostawianym przez motocykl. Z tego właśnie powodu również nie warto startować na końcu stawki, choć ten rodzaj znajdźki pojawia się akurat stosunkowo rzadko.

Miniaturowe wyścigi występują w kilku formach, różniących się od siebie rodzajami tras i samochodów, które prowadzić się będą zupełnie inaczej. W większości przypadków trzymanie gazu wciśniętego do dechy zda egzamin, dopóki nie trafisz na serię ostrzejszych zakrętów. Samochody często wtedy wpadają w charakterystyczne poślizgi, z których ciężko wyjść obronną ręką. Dojeżdżając do serpentyn nie hamuj, a po prostu zdejmij palec z gazu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami