Dawn of War 3 - rasy: Orkowie

Najważniejsze porady o rasie.

Orkowie lubią walkę na krótkim dystansie i wręcz. Szereg umiejętności, jakimi dysponują podstawowe jednostki piechoty sprawia, że dobrze sprawdzają się wiążąc walką i rozbijając wrogie oddziały, natomiast ich siła ognia jest odczuwalnie słabsza niż w przypadku Space Marines.

Kluczem do gry Orkami jest złom, wyniszczające bitwy są więc dla nich często znacznie bardziej korzystne, niż dla pozostałych dwóch ras - każda jednostka orków jest w stanie ulepszyć się korzystając z rozrzuconych na polu bitwy śmieci. Jeżeli zainwestujesz dodatkowo w doktrynę Leczący Zuom, każdy ulepszany oddział zostanie wyleczony o część swoich punktów życia. Ten jednorazowy bonus pozwala zaoszczędzić czas i może potencjalnie przyśpieszyć kolejne natarcie.

Ze względu na złom warto też mieć w odwodzie oddział Pentaków, przesuwający się zaraz za armią i czający się w kryjówkach podczas bitew. Pentaki zadają potwornie niskie obrażenia, nie warto więc wciągać ich w walkę, chyba, że potrzebujemy akurat mięsa armatniego zdolnego na sekundę powstrzymać atak wroga.

002

Pentaki są jednak w stanie budować pojazdy z dużych kawałków złomu na polu bitwy, co sprawia, że po dużych starciach będziesz często w stanie szybciej od przeciwnika wyprodukować nowe czołgi czy Mordodredy. Pamiętaj jednak, że to, co jesteś w stanie zbudować, jest uzależnione od twojego poziomu technologicznego, nie możesz więc zaniedbywać rozwoju bazy.

Spis treści: Dawn of War 3 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Dawn of War 3 - rasy: Space Marines

- Dawn of War 3 - rasy: Eldar

Spore znaczenie mają też wieże Waagh! - nie tylko podnoszą twój poziom Waagh! konieczny do postawienia niektórych budynków, ale także służą za źródło darmowego złomu i wieże strażnicze, hamujące nieco postęp wrogów. Dzięki nim możesz dodatkowo umocnić cenne źródła zasobów, a po wykupieniu odpowiednich ulepszeń uzupełniać także armię z dala od bazy - to kolejne zadanie dla prowadzonych za armią Pentaków.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami