Dawn of War 3 - rasy: Eldar

Kilka przydatnych słów o rasie.

Gra Eldarami wymaga nieco innego nastawienia, niż prowadzenie Orków czy Marines - kosmiczny odpowiednik elfów nie jest w stanie ustać długo w bezpośrednim starciu, dlatego niezwykle ważne staje się przygotowywanie zasadzek i wybieranie miejsc, w których chcesz walczyć. Jednostki Eldarów mocno polegają na tarczach, które regenerują się szybciej w sąsiedztwie Bram Pajęczych Sieci, zawsze warto więc rozmieszczać je blisko linii frontu tak, by oddziały mogły walczyć w zasięgu ich działania.

Uważaj na poziom tarcz swoich oddziałów - jeżeli pękną, jednostka nie wytrzyma więcej niż kilku trafień. Z tego powodu musisz uważać wysyłając do walki walczące wręcz Banshee, szarża pod intensywnym ostrzałem może skończyć się dla nich tragicznie.

Kluczowym elementem strategii Eldarów jest mobilność - niemal każda jednostka dysponuje jakąś metodą szybkiego przemieszczania się, a budynki Eldarów mogą być teleportowane z miejsca na miejsce, choć między kolejnymi użyciami tej umiejętności trzeba trochę poczekać. Oznacza to w praktyce, że twoi Piewcy Upiorytu mogą konstruować budynki w bazie, a potem przenosić je na front - rozmieścisz w ten sposób Bramy Pajęczej Sieci dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

003

Spis treści: Dawn of War 3 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Dawn of War 3 - rasy: Space Marines

- Dawn of War 3 - rasy: Orkowie

Doktryna Pola Holograficznego pozwoli ci natomiast ukryć jednostki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie bramy, tworząc nowe okazje do organizacji zasadzek lub dające chwilę na regeneracje oddziałów.

Korzystaj też ze zdolności łączenia ze sobą budynków - przerzucanie jednostek między oddalonymi od siebie konstrukcjami pozwoli ci znacząco zaoszczędzić czas.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami