Powstaje Obcy: Izolacja 2? Doniesienia nie są prawdziwe

To tylko plotki.

Jak dowiedział się Eurogamer, studio Creative Assembly nie pracuje obecnie nad horrorem Obcy: Izolacja 2, kontynuacją udanej produkcji z 2014 roku.

Nieoficjalne doniesienia na ten temat pojawiły się na łamach czasopisma Official PlayStation Magazine (dzięki, PlayStation Universe), po czym błyskawicznie podchwycił je szereg serwisów i społeczności internetowych.

2
Plotka z Official PlayStation Magazine

„Nasze źródła mówią, że po zakończeniu Halo Wars 2, Creative Assembly może rozpocząć produkcję Obcy: Izolacja 2” - napisano w magazynie.

Anonimowi rozmówcy Eurogamera zaprzeczają. Faktycznie zakończono prace nad Halo Wars 2 i zespół rozpoczął prototypowanie kolejnego projektu, ale ten nie będzie związany z serią Obcy.

Co więcej, dowiedzieliśmy się, że zespół projektantów pierwszego Obcy: Izolacja nie jest już nawet zatrudniony w Creative Assembly, co potwierdzają zresztą napisy końcowe strategii i horroru.

Przygody Amandy Ripley na tajemniczej stacji kosmicznej na pewno spodobały się recenzentom, lecz sprzedaż na poziomie dwóch milionów egzemplarzy (w tym wiele przecen) nie jest zbyt wielkim sukcesem w ocenie wydawcą, firmy Sega.

- Obcy: Izolacja 2 nie jest wykluczone - mówił w 2015 roku szef Creative Assembly, Tim Heaton. - Ponieważ jesteśmy dumni z gry i jest jeszcze sporo kwestii do zamknięcia. Ale czy chcemy wydać mnóstwo pieniędzy, by niemal wyjść na zero lub osiągnąć niewielki zysk? Sega nie ma takich planów, skoro mamy bogaty katalog innych tytułów, które radzą sobie świetnie.

„Obecnie studio skupia się w pełni na Total War: Warhammer 2 oraz na innych, nieogłoszonych jeszcze projektach” - zapewnia teraz Sega w oświadczeniu dla Eurogamera.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami