Video: Igrzyska śmierci w PlayerUnknown's Battlegrounds

Battle royale.

PlayerUnknown's Battlegrounds to nowa gra survivalowa, która reprezentuje podgatunek określany mianem „battle royale”. Przedstawiamy fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji, dostępnej już na Steamie.

Zasady są proste - wszyscy obcy są naszymi wrogami i muszą zginąć. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy, czy chcemy grać samotnie czy może w grupie ze znajomymi. Później lądujemy na wyspie i musimy przetrwać, eliminując wszystkich, których spotkamy na swojej drodze.

W przeciwieństwie do typowych gier survivalowych, w produkcjach typu Battlegrounds nie musimy martwić się o pożywienie czy też starcia z zombie. Jedynym zagrożeniem są inni gracze.

Przeszukując budynki znajdujemy uzbrojenie i wyposażenie. Obszar gry zostaje regularnie zmniejszany, by zmusić użytkowników do zmieniania pozycji. Na mapie trafiamy także na pojazdy, a co jakiś czas samolot zrzuca skrzynie z zaopatrzeniem, stanowiące łakomy kąsek dla wszystkich graczy.

W naszym materiale postanowiliśmy zaprezentować pełną rundę - od początku do śmierci naszej postaci. W ten sposób możecie przyjrzeć się typowej formule rozgrywki. Właśnie tak wygląda zazwyczaj solowa zabawa w grach battle royale.

PlayerUnknown to pseudonim projektanta Brendan Greene - to twórca modyfikacji DayZ: Battle Royale do strzelanki Arma 2, który spopularyzował rozgrywkę tego typu. Greene współpracował też z deweloperami H1Z1: King of the Kill.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami