Outlast 2 - Rozdział 2: Księga Hioba - szkoła, droga do kopalni

Wydostanie się ze szkoły i odnalezienie alternatywnej drogi do kopalni.

Gdy pojawisz się na stołówce, podejdź do okien i idź korytarzem prowadzącym do otwartych drzwi. Po chwili skręć w lewo i biegnij cały czas przed siebie, aż nie zaważysz po lewej stronie otwartego pomieszczenia. Wejdź do środka i nagraj pękające ściany. Następnie cofnij się na korytarz i biegnij za dźwiękiem telefonu. Przed łazienką skręć do pokojów znajdujących się po prawej stronie. Po chwili zacznie szarżować na ciebie nowy przeciwnik, musisz przed nim uciec.

Opis pierwszej części poprzedniego rozdziału znajdziesz tutaj - Outlast 2 - Rozdział 2: Księga Hioba - most, koszmar w szkole, Golgota.

Najlepiej schować się w jednym z pokojów, w którym były komputery. Po chwili wróg zniknie, dlatego wróć do miejsca, gdzie słyszałeś dźwięk telefonu. Podnieś słuchawkę, a po chwili wyjdź z tego pokoju. W miejscu gdzie były toalety ponownie pojawi się przeciwnik, który będzie cię gonić. Biegnij w przeciwnym kierunku, po chwili zobaczysz oświetlony korytarz. Dostań się tam, a następnie szybko wejdź do jakiejkolwiek szafki szkolnej. Ponownie pojawisz się w realistycznym świecie.

Outlast204
Musisz odnaleźć ten telefon, aby akcja potoczyła się dalej.

Inna droga do kopalni

Wyjdź z szafy i przeczytaj list znajdujący się w tym pokoju. Wchodząc do następnego pomieszczenia, zostaniesz ostrzelany strzałami. Przeczekaj chwilę, a następnie wyjdź z domu i skręć w prawo. Biegnij cały czas przed siebie aż zobaczysz dom za latryną, tam skręć w lewo. Po chwili zauważysz następny dom, w nim znajduję się bateria. Podnieś ją, wyjdź z tego z domu i biegnij dalej w tym samym kierunku. W następnym domu znajdziesz kolejną baterię. Za nim zaś odnajdziesz drut kolczasty, przejdź pod nim i szybko skieruj się do oświetlonego krzesła.

W tym miejscu skręć w lewo, aż nie zeskoczysz z półki skalnej. Zauważysz przewalone drzewo, po którym musisz przejść. Zanim jednak to zrobisz, idź kawałek dalej a odnajdziesz baterię. Wróg znowu zacznie do ciebie strzelać - nie odwracaj się tylko po przejściu przez kłodę, tylko szybko skręć w lewo i zacznij się czołgać. Staraj się być cały czas zasłonięty przez kamienie, aby nie zostać zestrzelonym. Korzystaj z szybkiego wstawania i opadania na ziemię w momentach, gdzie nie osłaniają cię żadne przeszkody.

Zbiegnij w dół do oświetlonego namiotu i szybko zbierz bandaż, jeżeli go potrzebujesz. Następnie skręć w lewo i wskocz po skałach do góry. Uważaj! Przeciwnik znajdujący się w tym miejscu może cię zaatakować.

Outlast205
W tym miejscu skorzystaj z osłon takich jak wysokie drzewo czy wystające wielkie głazy. Pamiętaj również, aby unikać kaktusów leżących na ziemi.

Gdy wejdziesz do góry czeka cię ponownie moment unikania strzał, które przeciwnik będzie wypuszczał w twoją stronę. Schowaj się więc szybko za kamieniem i korzystaj z naturalnych osłon, które znajdują się przed tobą. Gdy już wskoczysz na kolejne półki skalne, podnieś bandaż i zeskocz po drugiej stronie. Gdy złapie cię przeciwnik, szybko wykonaj wyznaczoną akcję klawiszy, która zostanie wyświetlona na ekranie. Następnie biegnij wyznaczoną drogą przed siebie.

Po krótkim filmiku wydostaniesz się z zakopanej trumny. Skręć w lewo, aż dotrzesz do drucianego płotu, na którym wcześniej się zawiesiłeś. Nagraj go, aby uzyskać wpis do dziennika, następnie udaj się na drugą stronę swojego grobu, a odnajdziesz list. Wróć ponownie do swojej trumny i tym razem biegnij cały czas przez siebie. Po chwili odnajdziesz miejsce, pod którym możesz się prześlizgnąć. Po drugiej stronie w jednym z namiotów odnajdziesz baterię. Przeczytaj list leżący na pulpicie i idź dalej przed siebie.

Zauważysz powieszonego człowieka, nagraj go aby otrzymać wpis fabularny. Skręć w lewo i zacznij się wspinać. Idź cały czas przed siebie, aż nie ześlizgniesz się w dół. Wskocz do budynku znajdującego się po prawej stronie i przeczytaj list. Wyskocz małym oknem ponad drzwiami i wejdź schodami do góry.

Odnalezienie liny

Linę odnajdziesz na drugim końcu domów, za studnią. Będzie wisiała na drzewie tak jakby była przygotowana do powieszenia. Pierwszą łatwiejszą opcją zdobycia liny jest przebiegnięcie przez domy, unikając wrogów i szybkie aktywowanie liny, co spowoduje auto zapis. Drugą, trudniejszą opcją, jest zaś przekradanie się przez obóz. Polecamy jednak tę pierwszą opcję. Gdy już znajdziesz linę, zejdź na dół i wyplącz ją z martwego człowieka.

Outlast206
Na tym drzewie zostanie zawieszona lina, która oświetlona jest przez blask ogniska, co ułatwi jej odnalezienie.

Gdy zdobędziesz linę, pojawi się ponownie łucznik. Twoim zadaniem będzie szybkie przebiegnięcie przez terytorium wroga. Końcowo musisz znaleźć się w miejscu, gdzie trzeba zawiesić linę. Korzystaj z bocznych alejek i staraj się unikać bezpośredniego kontaktu z wrogiem. Pamiętaj również, abyś cały czas biegł przed siebie i nie wycofywał się, a po chwili znajdziesz się w odpowiednim miejscu.

Spis treści: Outlast 2 - poradnik i opis przejścia

Następnie: Outlast 2 - Rozdział 3: Lamentacje - jezioro, tratwa, ucieczka ze szkoły

Gdy szybko przeskoczysz przez okno, pojawi się krótki filmik. Po upadku nagraj ciało martwego przeciwnika i czołgaj się cały czas przed siebie. Pojawisz się na dachu szkoły, biegnij cały czas przed siebie szukając oświetlonych miejsc. Po chwili odnajdziesz lekko otwarte drzwi ze śladami stóp na ziemi. Wejdź do środka i udaj się wąskim korytarzem przed siebie, a następnie otwórz drzwi. Schodząc w dół zauważysz wroga - uciekaj przed nim ponownie do góry. Gdy pojawi się wyżej, biegnij jak najszybciej na sam dół schodów i wyjdź na zewnątrz.

Tam udaj się na główny plac i odnajdź metalową klapę znajdującą się na ziemi. Otwórz ją i wejdź do środka. Biegnij cały czas przed siebie i wejdź po drabinie, aby znaleźć się w kuchni. Przejdź do stołówki, wyjmij kamerę i nagraj zdarzenie. Po chwili znajdziesz się w całkowitej ciemności - użyj mikrofonu i biegnij cały czas za Jessiką. Wrócisz ponownie do realistycznego świata.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami