Twórcy Prey nowym zwiastunem gry świętują Dzień Ziemi

Recykling przedmiotów.

Z okazji wczorajszego Dnia Ziemi firma Bethesda opublikowała nietypowy trailer strzelanki Prey. Nagranie koncentruje się na ponownym wykorzystaniu znalezionych podczas zabawy przedmiotów.

W krótkim - trwającym niespełna minutę - filmie obserwujemy, jak główny bohater zbiera kubki, pojemniki i inne śmieci. Następnie zgromadzone „skarby” przetwarza, produkując przydatne w walce bomby.

01
Prawie wszystkie znalezione przedmioty można wykorzystać

Innymi słowy - trailer przypomina, że wszystkie znalezione w trakcie rozgrywki rzeczy warto kolekcjonować. Pojawi się bowiem opcja ponownego zastosowania poszczególnych obiektów. Przy okazji zadbamy o ekologię, sprzątając Talos 1.

Akcja produkcji osadzona jest w 2032 roku. Wcielimy się postać o imieniu Morgan Yu, która trafia na stację kosmiczną. W placówce prowadzone są eksperymenty na niebezpiecznych kosmitach, potrafiących przybierać wygląd przedmiotów użytku codziennego.

Zobacz: Prey - Poradnik, Solucja

Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem i w pewnym momencie obcy wymykają się spod kontroli. Bohater (lub bohaterka - można wybrać pleć) musi spróbować wrócić na Ziemię i powstrzymać istoty pozaziemskie.

Talos 1 - wspomnianą stację, na której toczy się rozgrywka - można dosyć swobodnie eksplorować. Twórcy obiecują, że na wczesnym etapie zabawy otrzymamy możliwość dotarcia do niemalże każdego zakątka placówki.

Pojawią się też wybory, których podejmowanie wpłynie zarówno na pana lub panią Morgan, jak i napotykane postacie. Deweloperzy czerpią inspiracje z serii BioShock i Deus Ex, zajmiemy się więc nie tylko strzelaniem do przeciwników.

Prey ukaże się 5 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami