CD Projekt wśród stu najszybciej rozwijających się firm z Europy

Według Financial Times.

CD Projekt może mówić o kolejnym sukcesie. Brytyjski Financial Times uznał rodzimą spółkę za jedną z tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie.

Właściciel studia twórców serii Wiedźmin oraz platformy GOG.com uplasował się na 66. miejscu w rankingu przygotowanym przez dziennikarzy dziennika.

01
Logo grupy CD Projekt

Za kryterium oceny wzięto tempo wzrostu przychodów w latach 2012-2015. We wspomnianym okresie grupa CD Projekt powiększyła swoje wpływy aż o 1260 procent.

Tak dobry rezultat to najprawdopodobniej zasługa wydania Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki sprzedaży najnowszej odsłony przygód Geralta z Rivii, polska firma mogła osiągnąć znacznie lepsze wyniki finansowe niż w przeszłości.

W zestawieniu Financial Times znalazły się jeszcze trzy spółki z branży wirtualnej rozrywki. Na 15. lokacie ze wzrostem przychodów rzędu 3419 procent uplasowało się szwedzkie FEO Media, które zajmuje się grami mobilnymi.

Natomiast na 404. i 466. miejscu są jeszcze Nanobit (284 proc.) i G5 Games (232 proc.). Obie firmy również koncentrują się na produkcjach tworzonych z myślą o smartfonach i tabletach.

Wyróżnienie przyznane przez Financial Times nie jest jedynym, które CD Projekt otrzymało w ostatnim czasie. W marcu dziennik Puls Biznesu uznał grupę za Giełdową Spółkę Roku.

02
CD Projekt zawdzięcza sukces Wiedźminowi 3 i dwóm dodatkom

W ubiegłym roku firma wygenerowała zysk netto w wysokości 249,7 mln złotych. Ze względu na dobre wyniki finansowe, zarząd podjął decyzję o przeznaczeniu nieco ponad 100 mln złotych na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Na każdą akcję przypada więc 1,05 zł.

Należące do spółki studio CD Projekt RED rozwija obecnie grę karcianą Gwint. Pracuje również nad następnym dużym - po Wiedźminie 3 - projekcie, czyli Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami