Anulowano mod przenoszący mapę Red Dead Redemption do GTA 5

Na żądanie Take-Two.

Tworzony przez grupę fanów ambitny projekt przenoszący mapę westernu Red Dead Redemption do Grand Theft Auto 5 nie powstanie. Modyfikację skasowano na żądanie właścicieli praw do obu gier.

Przed weekendem autorzy moda opublikowali pierwszy zwiastun. Film jednak bardzo szybko usunięto z serwisu YouTube na prośbę wystosowaną przez firmę Take-Two.

We wpisie opublikowanym na forum dyskusyjnym GTA Forums kierujący pracami użytkownik o pseudonimie „Mr. Leisurewear” przyznał, że modyfikację anulowano.

„Wiem, że trudno to przełknąć, ale jak zapewne zauważyliście, skontaktowano się z nami i niestety musieliśmy wstrzymać projekt. Dziękuję wam wszystkim, bardzo chcieliśmy przygotować ten mod, ale jednak nie powstanie, wybaczcie” - napisał.

01
Red Dead Redemption V

Nie wiadomo czy autorzy kiedykolwiek wznowią prace. W jednym z kolejnych wpisów Mr. Leisurewear zasugerował jednak, że w przyszłości mogą spróbować ponownie. Zapewnił, że na pewno nie wyrzuci do kosza materiałów, których stworzenie zajęło ponad 3 lata.

Przygotowanie moda - o nazwie Red Dead Redemption V - nie było łatwe, ponieważ RDR nigdy nie ukazało się na PC. Twórcy musieli więc korzystać z plików wersji dostępnej na X360.

Mapa przeznaczona miała być tylko do samotnej zabawy, jako że Rockstar bardzo szybko zamyka wszelkie modyfikacje GTA Online. Autorzy nie planowali jednak odtworzenia misji fabularnych.

Nie można wykluczyć, że działania przedstawicieli Take-Two mogą mieć związek ze zbliżającą się premierą zapowiedzianego w ubiegłym roku Red Dead Redemption 2. Gra zmierza tylko na konsole PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami