Tryb rankingowy Dota 2 tylko z numerem telefonu

Walka ze „smurfami”.

Dota 2 otrzymało wczoraj sporą aktualizację rozgrywek rankingowych. Wprowadzono między innymi wymóg przypisania prawdziwego numeru telefonu do konta Steam, jeśli zamierzamy kontynuować zabawę w popularnej produkcji.

Większość aktywnych użytkowników serwisu dystrybucji cyfrowej Valve wykonała ten krok już dawno temu, a pozostali mają czas do 4 maja.

Po tej dacie rozgrywki rankingowe bez przypisania telefonu nie będą możliwe. Nie można też korzystać z sieciowych usług zapewniających tymczasowy numer.

W ten sposób Valve chce wyeliminować jeden z większych problemów wszystkich gier sieciowych, a więc posiadanie kilku kont, które bardziej zaawansowani gracze wykorzystują następnie do rywalizacji z początkującymi użytkownikami. Zjawisko ma całkiem przyjazną nazwę - „Smurfing”.

W ten sposób producent chce ukrócić nie tylko uprzykrzanie życia osobom na niższych rangach, ale także wyeliminować sprzedaż kont czy „boostowanie” słabszych graczy, a więc pomaganie - często odpłatne - w meczach.

1
Smurf Jungler

Fani CS:GO korzystają z podobnego rozwiązania już od dłuższego czasu, choć należy chyba przyznać, że konta Prime raczej nie zmieniły zbyt wiele w opisywanej sytuacji, a sprawiły tylko, że Valve nie przejmuje się zbytnio użytkownikami bez przypisanych numerów telefonu.

Być może efekty w Dota 2 będą jednak inne, skoro rozwiązanie nie jest opcjonalne, a obowiązkowe do kontynuowania zabawy w trybach rankingowych.

Inne zmiany wprowadzone we wczorajszej łatce to między innymi powrót jednoosobowych kolejek na serwery rankingowe. Gracze przystępujący do zabawy w samotności będą rywalizowali jedynie z osobami, które także nie mają grupy. Gracze CS:GO patrzą z zazdrością.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami