Sprzedaż gier w USA w marcu: na czele Ghost Recon Wildlands

Sukces Mass Effect: Andromeda.

Sieciowa strzelanka Ghost Recon Wildlands była najlepiej sprzedającą się produkcją w Stanach Zjednoczonych w marcu tego roku - podała firma NPD Group, zajmująca się badaniem rynku w tym kraju już od ponad 20 lat.

Jak dodano, tytuł zanotował najlepszy debiut w historii serii Ghost Recon oraz drugi najlepszy, jeśli wziąć pod uwagę pozycje z „Tom Clancy's” w tytule - lepiej wypadło tylko The Division.

1
Ghost Recon Wildlands

The Legend of Zelda: Breath of the Wild zajęło drugie miejsce w marcu, nawet przy sprzedaży na poziomie 1,3 miliona egzemplarzy. 900 tysięcy z tej sumy to wersje Nintendo Switch.

Jak NPD wspominało już wcześniej, sprzedano więcej egzemplarzy Breath of the Wild niż samej konsoli, lecz teraz oszacowano, że aż 99 procent posiadaczy systemu ma także ten tytuł.

Firma zapewnia, że to najlepszy rezultat tego typu dla nowego urządzenia w 22-letniej historii śledzenia rynku w Stanach Zjednoczonych.

Podano także, że cykl Zelda wypracował już sprzedaż na poziomie 1,4 mld dolarów w USA, czyli o 54 procent więcej niż druga seria w gatunku „przygodowym” - Resident Evil.

Warto pamiętać, że Ghost Recon Wildlands ukazało się na trzech platformach (PC, PS4 i Xbox One), a Breath of the Wild na dwóch, znacznie mniej spopularyzowanych (Switch i Wii U). Co więcej, wynik pozycji Nintendo nie uwzględnia sprzedaży cyfrowej.

Na trzecim miejscu jest Mass Effect: Andromeda, po debiucie w połowie miesiąca. Pomimo szerokiej krytyki i stosunkowo słabych ocen w recenzjach, gra zanotowała drugą najlepszą premierę w serii, gorszą tylko od Mass Effect 3.

Warto przypomnieć, że NPD Group tworzy listę według przychodów ze sprzedaży, nie liczby egzemplarzy. To problem dla mniejszych, niezależnych gier, ale większość wymienionych tytułów to i tak pozycje za 60 dolarów.

Poniżej 20 najlepiej sprzedających się gier w marcu w USA:

 1. Ghost Recon Wildlands
 2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (tylko wersje pudełkowe)
 3. Mass Effect: Andromeda
 4. Horizon Zero Dawn (tylko wersje pudełkowe)
 5. MLB 17: The Show (tylko wersje pudełkowe)
 6. Grand Theft Auto 5
 7. For Honor
 8. NBA 2K17
 9. Nier: Automata
 10. Call of Duty: Infinite Warfare
 11. Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix
 12. Battlefield 1
 13. 1-2 Switch (tylko wersje pudełkowe)
 14. Resident Evil 7
 15. Overwatch
 16. Rainbow Six Siege
 17. Super Bomberman R (tylko wersje pudełkowe)
 18. FIFA 17
 19. Lego Worlds
 20. Madden NFL 17

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami