Wczesna wersja Star Citizen ponownie dostępna za darmo

Plus: data premiery łatki 3.0.

Cloud Imperium Games po raz kolejny udostępniło za darmo wczesną wersję Star Citizen. Produkcję można testować do najbliższego wtorku, 18 kwietnia.

Aby zapoznać się z tytułem, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej projektu i pobrać klienta gry. Przygotowano też świąteczny prezent dla wszystkich graczy - bezpłatny statek Anvil Super Hornet.

01
Podróże w kosmosie to nie wszystko - czasem trzeba zejść na powierzchnię

Autorzy podali także przewidywaną datę premiery kolejnej dużej aktualizacji produkcji. Jeżeli nic się nie zmieni, patch oznaczony numerem 3.0 zadebiutuje 29 czerwca.

Najważniejszym elementem łatki jest system pozwalający graczom lądować na powierzchniach planet. Poza tym twórcy uzupełnią kosmiczne uniwersum o nowy glob (Delamar) oraz trzy księżyce umiejscowione w układzie Crusader (Yela, Cellin i Daymar).

Do tego podstawowe profesje, które wybierzemy podczas zabawy - kupca, dostawcy towarów, najemnika i łowcy nagród. Cloud Imperium Games zaimplementuje również mechanizm umożliwiający deweloperom tworzenie zadań i misji.

Jednocześnie opublikowano dwa nowe materiały wideo. W pierwszym twórcy Star Citizen opowiadają o tym, jak opracowywali terminarz dodawania kolejnych funkcji i treści do gry.

Kolejny film poświęcono klasie kosmicznych niszczycieli o nazwie Javelin. Jednostki tego typu pojawią się wkrótce w produkcji, choć na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie.

Ujawniono też wstępne plany na kolejne aktualizacje - 3.1.0 i 3.2.0. Autorzy zamierzają wprowadzić usprawnienia i nowości do trybu FPS - w tym możliwość zaatakowania pięścią lub nożem, opcję ogłuszenia wroga, dodatkowe rodzaje amunicji czy gadżety.

Pojawią się również następne statki (między innymi MISC Razor, ANVIL Terrapin i RSI Constellation Phoenix) oraz planety (Crusader, Hurston i MicroTech).

Star Citizen jest „symulatorem życia w kosmosie”. Rozwijamy i zarabiamy na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zostając piratem czy zajmując się handlem lub wydobywaniem surowców. Data premiery pełnej wersji nie jest znana.

Deweloperzy pracują również nad kampanią fabularną Squadron 42, którą podzielą na odcinki. Bohaterom użyczają głosu między innymi Gary Oldman i Mark Hamill.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Red Dead Redemption 2 już dostępne na Steamie

Po miesiącu od premiery na platformie Rockstara i Epic Games Store.

Mod do Red Dead Redemption 2 pozwoli zostać stróżem prawa

Dzieło twórców podobnej modyfikacji do GTA 5.

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami