Ekonomiczne Offworld Trading Company doczeka się dodatku

Nowa planeta i frakcje.

Wydana w kwietniu ubiegłego roku strategia ekonomiczna Offworld Trading Company doczeka się rozszerzenia, zatytułowanego Jupiter's Forge. Premiera wiosną.

Dodatek przenosi akcję na wulkaniczny księżyc Io, orbitujący wokół Jowisza. W odróżnieniu od znanego z „podstawki” Marsa czy Ceres, znacznie trudniej tu o wypracowanie wyników dla naszej korporacji.

1
Jest kolorowo

„Im dalej w kosmos, tym trudniej o przetrwanie” - zapewnia Soren Johnson, główny projektant Offworld Trading Company. Oznacza to, że surowce będą powoli się wyczerpywały, co wymusi jeszcze ostrzejszą konkurencję pomiędzy firmami.

Poza tym jest jeszcze nowy minerał - bazalt - a także dwie frakcje do wyboru: The Penrose Collective oraz The Diadem Trust. Ta druga może budować kolejne poziomy niektórych budynków, ale szczególnie interesująco wypada pierwsza opcja, z dwiema siedzibami firmy dostępnymi od samego początku, co powinno usprawnić szybką ekspansję.

Do tego kolejne patenty i wydarzenia rynkowe, a także obszary na mapie: burze z promieniowaniem, lawiny, trzęsienia ziemi czy siarkowe zmarzliny.

Deweloperzy z Mohawk Games przygotowują również nową kampanię, w ramach której gracze będą musieli poradzić sobie z wyjątkowo niegościnnymi warunkami Io, gdzie - na przykład - nie znajdziemy wcale wody.

„Twórcy przygotowali kompletny, dobrze przemyślany produkt. Pomiędzy manipulacją rynkiem, przejmowaniem infrastruktury przeciwnika czy detonowaniem podziemnych głowic nuklearnych po prostu trudno o nudę - napisał Artur w recenzji Offworld Trading Company.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami