Łatka Elite: Dangerous wprowadza kooperacyjne załogi statków

Oraz „tajemnicze” dodatki.

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous wzbogacił się wczoraj o kolejną, sporą aktualizację rozszerzenia Horizons - The Commanders. Łatka 2.3 trafiła wieczorem na PC i Xbox One.

Patch wprowadza długo oczekiwaną opcję kooperacji kilku osób podczas obsługi statku, a co za tym idzie - edytor modeli i twarzy postaci o nazwie Holo-Me.

Wieloosobowe zespoły oznaczają wcielenie się w jedną z trzech roli postaci. Na czele jest oczywiście Pilot, Gunner zajmuje się obsługą drugorzędnych systemów uzbrojenia w ramach specjalnego widoku taktycznego z kamerą TPP, a Fighter obserwuje sytuację z kokpitu wysyłanych do walki myśliwców.

Jednocześnie trwają także poszukiwania kosmitów w uniwersum gry. Kompletna lista zmian i nowości wymienia bowiem dwa całkiem interesujące punkty:

  • Dodano nowe, tajemnicze rzeczy
  • Nowe materiały organiczne dodane na powierzchniach

Można się domyślać, że gracze ochoczo ruszą na poszukiwania kolejnych wskazówek.

Łatka 2.3 debiutuje po długich testach wersji beta, razem z aktualizacją 1.8 dla osób, które nie posiadają rozszerzenia Horizons. Mowa o Starportach w asteroidach, Mega Statkach, nowych liniach zadań oraz opcji zmieniana nazw jednostek.

Jest też specjalny tryb fotograficzny, pozwalający przejść do perspektywy trzeciej osoby w celu wykonania zrzutów z ekranu czy zarejestrowania materiałów wideo.

Przypomniano także, że Elite: Dangerous razem z dodatkiem Horizons oraz opisywaną aktualizacją 2.3 - The Commanders - ukaże się na PS4 w drugim kwartale tego roku, a więc przed końcem czerwca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami