Gears of War 4 rozszerza opcję wspólnej rozgrywki na PC i Xbox One

Także w trybie rankingowym.

Niewiele osób wie, że najstarsze pytanie świata dotyczy nie jajka i kury, lecz tego, czy w potyczce sieciowej lepiej sprawdza się kontroler, czy też mysz i klawiatura. Fani Gears of War 4 będą mogli wkrótce przeprowadzić dokładne testy.

Możliwość wspólnej zabawy dla posiadaczy PC i Xbox One wprowadzono już w grudniu ubiegłego roku, a osiągane wyniki - jak zapewniali twórcy - były podobne. W styczniu opcję udostępniono więc dla wszystkich graczy, lecz tylko na playlistach typu „szybka gra towarzyska”.

1
Pad nie ma szans?

Problem polegał na tym, że uczestników rozgrywek szybko zaczęło brakować, ponieważ ci wolną rywalizować w trybach rankingowych. Być może to także oznaka słabnącego zainteresowania Gears of War 4 na komputerach osobistych.

Teraz deweloperzy ze studia The Coalition rozszerzają rozgrywki multiplatformowe. Przygotowana łatka znacznie zwiększy prawdopodobieństwo, że podczas zabawy rankingowej na konsoli natkniemy się na osobę z grą na PC. Debiut wkrótce.

Twórcy tłumaczyli w styczniu, że choć wyniki posiadaczy komputerów i konsol były podobne, to chcą, aby starcia rankingowe były w jak największym stopniu wyrównane. Jak widać, zmienili zdanie.

Aby odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości na temat ewentualnej przewagi po stronie graczy PC, The Coalition planuje później w tym roku wprowadzić specjalny przełącznik, za pomocą którego posiadacze Xbox One będą mogli ograniczyć wyszukiwanie meczów w trybie rankingowym tylko do swojej platformy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami