Pierwsze spojrzenie na remake klasycznego Outcast

Premiera jesienią.

Outcast: Second Contact, remake kultowego klasyka z 1999 roku, otrzymał pierwszy trailer ze spojrzeniem na rozgrywkę i otwarty świat produkcji.

Produkcję planowano wydać jeszcze w tym miesiącu na PC, PS4 oraz Xbox One. Założenia zostały jednak zmodyfikowane i obecnie mowa o premierze jesienią.

1
Otwarty świat z 1999 roku

Za prace odpowiada reaktywowane studio Appeal, obejmujące część deweloperów, którzy pamiętają jeszcze tworzenie oryginału. Dlatego też poniższy materiał wideo w dużej mierze przypomina właśnie klasyczną produkcję - oczywiście, w odświeżonej oprawie.

Nowy Outcast ma wykorzystać najnowsze technologie oraz przeprojektowane sterowanie, by zapewnić „maksymalną immersję”.

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, gdy ludzkość odkryła istnienie równoległego świata, Adelpha. Amerykański rząd wysyła sondę, lecz tubylcy z rasy Talan atakują statek, tworząc anomalię w czasoprzestrzeni, grożącą zniszczeniem Ziemi.

Gracz wciela się w Cuttera Slade'a, było żołnierza sił specjalnych. Zadaniem jest eskortowanie naukowców, którzy mają naprawić sondę. Jak można się domyślać, nie wszystko idzie z zgodnie z planem i wkrótce musimy walczyć o przyszłość obu światów.

Oryginalny Outcast wyróżniał się nowoczesną oprawą i silnikiem korzystającym z voxeli (w ograniczonym stopniu), a także zaawansowanym cieniowaniem czy wygładzaniem krawędzi, co pod koniec lat 90. nie było jeszcze standardem.

Imponowała również sztuczna inteligencja i otwarty świat, a pewną ciekawostką było korzystanie tylko z dwóch przycisków myszy: jeden do celowania, drugi do wykonywania kontekstowych akcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami