Mistrzostwa Świata w Overwatch z szansą na udział Polski

Blizzard rozszerza formułę.

Blizzard postanowił rozszerzyć formułę tegorocznych Mistrzostw Świata w Overwatch, planując eliminacje dla 32. najlepszych reprezentacji z całego świata. Polska jest obecnie na 17. miejscu w rankingu.

W ubiegłym roku turniej debiutował, a drużyny wyłoniono w głosowaniu fanów. Finał na BlizzConie wygrała oczywiście Korea Południowa, a za najlepszego gracza uznano Miro i jego Winstona.

Polska odpadła wtedy w fazie grupowej europejskich kwalifikacji, z bilansem dwóch zwycięstw i porażek.

Teraz sytuacja ulega zmianie, ponieważ Blizzard chce, by tegoroczne zawody uwzględniły większą liczbę krajów, większą liczbę meczów i więcej wydarzeń na żywo. Szczegóły na oficjalnej stronie.

Tak było w ubiegłym roku

Co interesujące, nie głosujemy już na zawodników i drużyny, lecz możemy „własnoręcznie” poprawić pozycję naszego kraju w ogólnym rankingu - jeśli jesteśmy wystarczająco zaawansowanym graczem.

Otóż od wczoraj Blizzard zaczął śledzenie rangi umiejętności stu najlepszych zawodników z każdej nacji, by określić średnią rangę. Następnie, na podstawie tych danych, w kwietniu firma wskaże 32 najlepsze kraje na świecie. Polska jest obecnie 17.

Czołówka trafi do regionalnych kwalifikacji, lecz na finały na BlizzCon wybierze się już tylko ósemka najlepszych reprezentacji. Jak jednak wybrać jej członków?

Gracze reprezentujący 32 wybrane kraje będą musieli wspólnie wyłonić spośród siebie Krajowy Komitet. Każdy z nich będzie składał się z trzech lokalnych ekspertów, których zadaniem będzie rekomendowanie graczy do poszczególnych faz zawodów.

Finały na początku listopada, podczas imprezy BlizzCon.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami