Telltale Games poinformowało, że pierwszy - z pięciu planowanych - odcinek gry przygodowej na bazie „Strażników Galaktyki” ukaże się 18 kwietnia.

Epizod zatytułowany Tangled Up in Blue trafi na PC, konsole PS4 i Xbox One oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Cenę ustalono na 4,99 dolarów, czyli około 19 zł.

01
Strażnicy Galaktyki gotowi do akcji

Jednocześnie ujawniono, że 5 maja zadebiutuje pudełkowa wersja produkcji. Nie podano szczegółów na temat zawartości, ale najpewniej w skład fizycznego wydania - dostępnego tylko na platformach Sony i Microsoftu - wejdzie płyta z pierwszym odcinkiem i kod uprawniający do pobrania pozostałych rozdziałów.

Natomiast w najbliższy czwartek twórcy opublikują pierwszy zwiastun gry. Na razie udostępnili grafikę, zdradzającą, że w przygodówce pojawi się Thanos - jeden z największych antagonistów tytułowej drużyny.

W produkcji powrócą znane postacie: Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket oraz Groot. Deweloperzy z Telltale Games opowiedzą jednak własną historię eskapady po galaktyce, niezwiązaną z adaptacjami filmowymi.

02
W grze pojawi się Thanos

Gracz poprowadzi kilku bohaterów, starając się pozyskać potężny artefakt. Przedmiot próbuje jednak przejąć „ten zły” - niewykluczone, że właśnie wspomniany Thanos.

Podczas zabawy odwiedzimy Ziemię, statek Milano, a nawet Knowhere na skraju wszechświata. Autorzy zapewniają, że nie zabraknie świetnej muzyki i trudnych wyborów, z których słyną produkcje studia.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały