Polska strategia Regalia opóźniona o trzy tygodnie - premiera 18 maja

„Japońskie RPG z Warszawy.”

W lutym informowaliśmy, że polska strategia Regalia: Of Men and Monarchs zadebiutuje 27 kwietnia. Deweloperzy zmienili jednak założenia - nową datę premiery ustalono na 18 maja, trzy tygodnie później.

Jak wyjaśniają twórcy ze studia Pixelated Milk, celem opóźnienia jest wprowadzenie poprawek zebranych podczas testów.

1
Taktyczne opóźnienie

„Beta dla wspierających graczy przełożyła się na bardzo wartościowe komentarze i wierzymy, że kluczowe jest uwzględnienie ich w pełnej wersji” - czytamy w komunikacie na Kickstarterze.

„Chcemy też doszlifować balans rozgrywki oraz wyeliminować kilka błędów” - dodają deweloperzy. „Prawda jest taka, że gra debiutuje tylko raz i wszystko musi pójść gładko.”

Jednocześnie do 3 kwietnia trwają jeszcze wspomniane testy, dostępne dla osób, które wcześniej wsparły Regalia: Of Men and Monarchs określoną sumą podczas zbiórki pieniędzy.

„Japońskie RPG z Warszawy” - jak opisywana jest gra - zmierza na PC (Windows, Mac, Linux). W planach na przyszłość jest jeszcze konwersja na PS4.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, z ręcznie rysowanymi tłami i grafiką 2D. Ścieżkę dźwiękową przygotowuje studio Game Audio Factory, odpowiedzialne za muzykę do Endless Legend i Endless Space.

Regalia jest „twórczym hołdem dla gatunku taktycznych, japońskich RPG”. Nie zabraknie więc strategicznej walki rodem z cyklu Disgaea i społecznościowego systemu budowania relacji z towarzyszami, niczym social link z serii Persona.

Fabuła opowiada historię Kaya, który niespodziewanie zostaje królem. Po dotarciu do swojej domeny wychodzi na jaw, że na miejscu czekają długi i ruiny, a żaden z mieszkańców nie chce uznać go za władcę. Musimy więc zabrać się do pracy, co oznacza przede wszystkim mnóstwo potyczek na planszach podzielonych na kwadratowe pola.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami