Zaśnieżone Ravenholm na screenach anulowanego epizodu Half-Life 2

Od studia Junction Point.

Bardzo dawny plan Valve zakładał, by przygotować kilka dodatkowych epizodów dla Half-Life 2. Firma stworzyła dwa pierwsze i ogłosiła trzeci, lecz ten nigdy nie ujrzał światła dziennego i wkrótce stał się bytem mitycznym.

Jak wiemy, jeden z odcinków rozwijało studio Junction Point, założone przez legendarnego Warrena Spectora, twórcę Deus Ex czy System Shock. Deweloper już w 2015 roku ujawnił istnienie projektu, opisując całość jako fragment wypełniający luki w historii popularnej serii.

W planach była nawet nowa broń o wiele mówiącej nazwie Magnet Gun. Prac nigdy ukończono, ponieważ deweloper i jego firma rozpoczęli współpracę z Disneyem nad cyklem Epic Mickey.

Teraz w sieci pojawiły się zrzuty z ekranu z anulowanego epizodu od Junction Point, prezentujące zmodyfikowaną, zaśnieżoną wersję lokacji Ravenholm, dobrze znaną fanom serii.

1

Materiały opublikował serwis ValveTime.net, po otrzymaniu plików poziomu. Jak widać, zdążono przygotować nie tylko budynki, ale także zagadki do rozwiązania, potyczki czy skrypty aktywujące określone wydarzenia.

2

Nie tylko Junction Point rozwijało odcinki Half-Life 2. Czwarta część - zatytułowana Return to Ravenholm - powstawała w Arkane, dobrze znanym dzisiaj dzięki Dishonored. Gracz miał rozbić się wewnątrz magazynu, gdzie czekali niejacy Duncan oraz Scooter. Nieopodal była też stacja kolejowa, a na ulicach walki toczył ruch oporu.

3

Skąd wiemy jednak, że screeny pochodzą z projektu Junction Point, a nie Arkane - na co wskazywałby tytuł ich odcinka? Otóż ValveTime.net zauważa, że część plików nosi oznaczenia JPS, od Junction Point Studios. Są też obiekty z właściwością magnetyzacji, czyli nawiązanie do wspomnianego Magnet Gun.

4

Mogło być całkiem ciekawie. Tymczasem Half-Life 3 nie zostało potwierdzone.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami