Twórcy Prey opowiadają o postaci głównego bohatera

W nowym materiale wideo.

Bethesda opublikowała kolejny film poświęcony grze akcji Prey. W nagraniu twórcy projektu ze studia Arkane opowiadają o postaci Morgan Yu, w którą wcielą się gracze.

Przed rozpoczęciem głównej rozgrywki staniemy przed wyborem płci bohatera - pokierujemy mężczyzną lub kobietą.

01
Morgan Yu w męskiej wersji

Morgan bierze udział w przeprowadzanych na stacji kosmicznej Talos 1 eksperymentach dotyczących wykorzystania mocy kosmitów zwanych tyfonami. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem i obcy wydostają się na wolność, opanowując placówkę.

- Zależało nam, by gracz utożsamił się z postacią możliwie jak najbardziej. Nie chcieliśmy narzucić jej osobowości zbzikowanego ekstrawertyka czy cynicznego introwertyka - tłumaczy Raphael Colantonio, dyrektor kreatywny Prey.

Twórcy podkreślają, że w trakcie rozgrywki nakreślimy ostateczną tożsamość bohatera lub bohaterki. Poprzez podejmowane wybory - związane na przykład z traktowaniem osób, które napotkamy - wpłyniemy na osobowość Yu.

Zobacz: Prey - Poradnik, Solucja

Deweloperzy ze studia Arkane dodają, że istotną rolę odegra używanie mocy kosmitów, do których Morgan otrzyma dostęp podczas zabawy. Im częściej postać będzie polegała na zdolnościach tyfonów, tym w większym stopniu zacznie przypominać ich samych.

Przełoży się to na rozgrywkę. Przykładowo naszym tropem ruszy koszmar - stwór, który powstał, aby dopaść bohatera lub bohaterkę.

Zarówno podejmowane wybory, jak i decyzja o korzystaniu ze specjalnych zdolności, wpłyną na dalsze wydarzenia fabularne. Autorzy obiecują, że nasze działania zaowocują jednym z kilku zakończeń.

Gra nie jest typową strzelanką FPP, ponieważ ważnym elementem rozgrywki jest nie tylko walka, ale także eksploracja oraz pokonywanie przeszkód na różne sposoby. Stąd produkcję porównuje się do cyklów Deus Ex i BioShock.

Prey ukaże się 5 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami