Recenzje i opinie graczy potwierdzają, że Nier: Automata to świetna gra. Również konwersja PC jest więcej niż udana, choć cierpi na pewne problemy techniczne. Jak to często bywa w przypadku produkcji z Japonii, za ich reperowanie zabrali się sami gracze.

Na początek oficjalne stanowisko deweloperów, raczej dość lakoniczne:

1
Nier: Automata - gra nietypowa

„Cieszymy się, że tak wielu z was dobrze się bawi. Chcemy zapewnić, że doceniamy wszystkie opinie i przyglądamy się zgłaszanym problemom. Prosimy czekać na dalsze informacje.”

Jeśli o kłopotach mowa, to najczęściej powtarzanym zarzutem jest usterka z trybem wyświetlania na pełnym ekranie. W niektórych przypadkach gra jest skalowana w dół, a następnie w górę, co sprawia, że całość staje się rozmyta. Porównanie znaleźć można w tej galerii.

Idąc dalej, są też spadki wydajności, zacinanie oraz bardziej standardowe awarie i powracanie do pulpitu.

Do akcji ruszył więc Andon „Kaldaien” Coleman, który w przeszłości usprawniał już działanie Final Fantasy 10, Tales of Berseria czy Disgaea. Teraz powstało specjalne narzędzie, nazwane FAR, czyli Fix Automata Resolution.

Aplikacja usuwa nie tylko problemy z pełnym ekranem, ale dodaje także ustawienia dla opcji globalnej iluminacji. Inny fan - „DrDaxxy” - odkrył bowiem, że zmniejszenie tego efektu można znacząco poprawić płynność działania, w niektórych przypadkach nawet o 60 procent.

FAR pozwala więc modyfikować i ten element, choć warto dodać, że kosztem dość znaczącej zmiany wyglądu gry. Program pobierzemy z serwisu GitHub.

Reklama

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama