Arma 3 - DLC z odrzutowcami zadebiutuje w maju

Plus: 3 mln sprzedanych kopii gry.

Studio Bohemia Interactive opublikowało film, w którym twórcy gry Arma 3 opowiadają o planowanych na najbliższe miesiące DLC. Pokazano między innymi dodatek z odrzutowcami.

Jednocześnie poinformowano, że tytuł od debiutu we wrześniu 2013 roku sprzedał się w liczbie ponad 3 milionów egzemplarzy.

01
Najbliższe DLC zaoferuje trzy odrzutowce

Pierwsze z przygotowywanych rozszerzeń - Jets - ukaże się w maju, choć dokładnej daty wydania nie podano. Cenę DLC ustalono na 9,99 euro (ok. 43 zł). Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają dostęp do wczesnej wersji.

Zgodnie z nazwą, dodatek skupi się na odrzutowcach, wprowadzając do produkcji trzy tego rodzaju maszyny. Do tego bezzałogowy dron, scenariusz fabularny i zestaw osiągnięć do odblokowania.

Paczka powstaje przy współpracy z zewnętrznym zespołem. Deweloperom z Bohemia Interactive pomaga studio Bravo Zero One - ekipa założona przez Joshuę Carpentera, zwycięzcę konkursu Make Arma Not War.

Wraz z Jets światło dzienne ujrzy bezpłatna aktualizacja, która poprawi między innymi działanie radaru. Łatka ulepszy też model zniszczeń samolotów, zwiększając liczbę punktów, w które można uderzyć. Nie zabraknie też szeregu innych usprawnień związanych z odrzutowcami.

Następne DLC twórcy udostępnią bezpłatnie. Rozszerzenie ukaże się 22 czerwca - w 16. urodziny serii Arma. W skład pakietu wejdzie odświeżona wersja Malden - wyspy z pierwszej części Operation Flashpoint (poprzednika obecnego cyklu).

Jednocześnie autorzy opublikują - również za darmo - kooperacyjny tryb Combat Patrol. W wariancie gracze dołączą do oddziału piechoty, stając przed zadaniem wykonania kilku zróżnicowanych celów. Wiele elementów gra wygeneruje losowo, więc każde podejście przebiegnie nieco inaczej.

Kolejne DLC - o roboczej nazwie Orange - zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku. Szczegółów na razie nie ujawniono, ale rozszerzenie zaoferuje nowe pojazdy, ubrania i wyposażenie, obiekty dekoracyjne, mini-kampanię oraz zestaw misji i wyzwań.

Twórcy podkreślają, że pod względem treści dodatek - nad którym pracuje studio Bohemii Interactive w holenderskim Amsterdamie - plasuje się pomiędzy pakietem Karts i rozszerzeniami z helikopterami czy odrzutowcami.

Czwarte DLC - zaplanowane na czwarty kwartał tego roku - skupi się na „operacjach taktycznych”. Szczegółów nie podano, ale autorzy obiecują, że zaoferuje misje o wysokim stopniu trudności i realizmu. Zadania projektowane są w taki sposób, by można je było przechodzić wielokrotnie.

Ostatnie rozszerzenie wprowadzi czołgi, choć nie ujawniono dokładnych informacji. Wiadomo jedynie, że - tak jak w przypadku dodatku z odrzutowcami - wraz z płatną zawartością pojawi się darmowa aktualizacja.

Premiera odbędzie się jednak dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Warto zaznaczyć, że wszystkie DLC można kupić w zbiorczym zestawie, wycenionym na 22,99 euro (około 98 zł).

Arma 3 dostępna jest na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami