Zwiastun Fire Emblem Echoes prezentuje podstawy rozgrywki

Remake turowej strategii z NES-a zmierza na konsolę 3DS.

Przedstawiciele Nintendo opublikowali dziś nowy trailer taktycznej produkcji Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, która zadebiutuje już 19 maja na platformie 3DS.

Echoes to pełnoprawny remake Fire Emblem Gaiden - gry wydanej w 1992 roku na konsoli NES. Powrócą więc znane postacie, niezmienione pozostaną też założenia fabularne.

Dwójka głównych bohaterów to Alm oraz Celica. Gracze pokierują nimi oraz ich oddziałami w trakcie kampanii rozgrywającej się jednocześnie w dwóch królestwach.

Rozgrywka, opierająca się na klasycznych zasadach, przypomina inne współczesne odsłony cyklu Fire Emblem. Najważniejsze pozostają taktyczne bitwy z podziałem na tury.

Deweloperzy zdecydowali się na pewne urozmaicenia i dodatki. Najważniejsze wydaje się wprowadzenie nowych postaci, które nie pojawiały się w oryginale.

Gra będzie też wspierać nowe figurki amiibo, które odblokują dodatkowe podziemia z wyzwaniami, a także pozwolą przyzwać fantomy głównych bohaterów na pole bitwy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami