Persja kolejną nacją w Civilization 6

Nieśmiertelni i Pairidaeza pod przywództwem Cyrusa.

Studio Firaxis ogłosiło, że Cyrus II - znany lepiej jako Cyrus Wielki - poprowadzi do akcji Imperium Perskie w Civilization 6. Nie podano konkretnej daty premiery DLC.

Będzie to trzecia - po Polsce i Australii - nowa nacja w grze. Można spodziewać się podobnej ceny, na poziomie 5 euro (ok. 22 zł).

1
Ulepszenie specjalne, Pairidaeza

Cyrus zbudował imperium dzięki serii kampanii wojennych, rozpoczętych od niespodziewanej inwazji na królestwo Medii, rządzone przez jego dziada, Astyagesa. Następnie podbił Lidię, Elam, Babilon, Syrię, Judeę i Patraeę.

Brzmi ciekawie, ale realia historyczne mają niewiele wspólnego z rozgrywką w Civilization 6. Specjalną jednostką Persji będą Nieśmiertelni, czyli wojownicy uzbrojeni w broń o długim i krótkim zasięgu. Mogą więc atakować na dystans, ale dysponują też skuteczną defensywą podczas starcia.

Do tego specjalne ulepszenie - Pairidaeza. Perski ogród zapewnia dodatkowe złoto i kulturę oraz bonusy do przylegających pól i miast.

Persja otrzymuje też darmowy szlak handlowy przy każdej filozofii politycznej oraz bonusy do wewnętrznych połączeń komercyjnych.

Wspomniana niespodziewana inwazja na swojego dziada ma także obicie w umiejętności specjalnej Cyrusa. Wypowiedzenie zaskakującej wojny przekłada się bowiem na bonusy dla posiadanych jednostek oraz mniejsze kary dyplomatyczne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami