Grupa oddanych fanów stara się przenieść mapę westernu Red Dead Redemption do Grand Theft Auto 5. Projekt otrzymał jakże odpowiednią nazwę - Red Dead Redemption V.

Prace nie są łatwe, ponieważ RDR nigdy nie ukazało się na PC. Twórcy muszą więc korzystać z plików wersji dostępnej na X360. Zakładają jednak, że wersja testowa ukaże się latem.

Jeden z deweloperów-amatorów poświęcił na projekt już dwa lata. Działaniami kieruje niejaki „Mr. Leisurewear”, na co dzień programista. To on odpowiada za przeniesienie danych z konsoli i uruchomienie ich w GTA 5.

1
2
Red Dead Redemption V

Jednocześnie grupa innych autorów zajmuje się edytowaniem mapy, szlifowaniem oprawy graficznej, tekstur oraz wprowadzeniem do moda zmiennego cyklu dnia i nocy.

W temacie na forum dyskusyjnym GTA Forums trwają poszukiwania kolejnych współpracowników, w tym doświadczonych programistów, którzy byliby w stanie odtworzyć inne opcje rozgrywki z Red Dead Redemption, jak spowolnienie czasu przy strzelaniu - Dead Eye.

Jak można się domyślać, mapa będzie dostępna wyłącznie przez „zewnętrzne” programy do rozgrywek wieloosobowych, ponieważ Rockstar bardzo szybko zamyka wszelkie modyfikacje GTA Online. Nie powinniśmy też spodziewać się, że zadziałają misje czy fabuła. Również pojazdy, konie czy inne zwierzęta stoją pod znakiem zapytania.

3
Miasteczko Armadillo

Cenione Red Dead Redemption miało spore problemy z ukazaniem się X360 i PS3, co wydaje się po części tłumaczyć, dlaczego nigdy nie przygotowano oficjalnej konwersji PC.

Również zapowiedziane w ubiegłym roku Red Dead Redemption 2 potwierdzono obecnie wyłącznie na PS4 i Xbox One.

Reklama