Horizon Zero Dawn to najlepszy debiut nowej serii Sony na PS4

Sprzedano 2,6 mln egzemplarzy.

Studio Guerrilla pochwaliło się, że na całym świecie sprzedano już ponad 2,6 miliona egzemplarzy gry akcji Horizon Zero Dawn, choć od premiery minęły tylko nieco ponad dwa tygodnie.

Tym samym produkcja z otwartym światem zanotowała najlepszy debiut nowej serii w historii PS4, jeśli liczyć tytuły przygotowane przez wewnętrzne studia Sony.

1
Gra imponuje oprawą

„Jesteśmy podekscytowani, że Horizon Zero Dawn zostało tak dobrze przyjęte przez krytyków i graczy” - komentuje Hermen Hulst, menedżer Guerrilla Games.

„Prace nad tytułem były czystą przyjemnością, więc z wielką satysfakcją obserwujemy, że społeczność graczy przyjmuje projekt z entuzjazmem podobnym do tego, jaki towarzyszył twórcom.”

Co interesujące, Hulst dodaje, że otrzymaliśmy jedynie „początek opowieści Aloy”, a deweloperzy pracują już w pocie czoła nad „rozszerzeniem jej historii”, co może oznaczać DLC - lub kontynuację.

Zobacz: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

„Wiedzieliśmy, że Horizon Zero Dawn to będzie coś specjalnego, a przekucie pozytywnych ocen całkiem nowej gry na taki poziom sprzedaży to wielka satysfakcja” - dodaje Shawn Layden z Sony Interactive Entertainment.

„Świat bardzo szybko wciąga. Twórcy znaleźli złoty środek między ciekawą przygodą a zachęcającym do eksploracji krajobrazem. Pewne niedociągnięcia w rozgrywce nie są w stanie przeszkodzić w cieszeniu się tą świetną grą” - napisał Łukasz w recenzji Horizon Zero Dawn.

Tysiąc lat od dziś człowiek nie jest panem natury. W wyniku tajemniczych wydarzeń ludzkość zostaje zdziesiątkowana, a kontrolę przejmują mechaniczne zwierzęta. Aloy - główna bohaterka - wyrusza w świat w ramach pościgu za nieznanymi bandytami.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami