Lipcowy turniej „major” w CS:GO odbędzie się w Krakowie

16 najlepszych zespołów.

W lipcu tego roku w Krakowie odbędzie się kolejna impreza z cyklu „major” w CS:GO, współorganizowana przez Valve oraz firmę PGL esports.

Rozgrywane kilka razy w roku turnieje z cyklu „major” są współfinansowane przez wydawcę gry i stanowią najważniejsze wydarzenia w kalendarzu profesjonalnych graczy i fanów popularnego Counter-Strike: Global Offensive.

Impreza odbędzie się w dniach 16-23 lipca, z fazą pucharową (21-23 lipca) na terenie Tauron Arena Kraków, gdzie w ubiegłym roku zorganizowano na przykład letnie finały League of Legends EU LCS. Pula nagród wyniesie standardowy milion dolarów.

To już trzeci raz, gdy turniej tej rangi zawita do Polski. Poprzednie dwa odbyły się jednak w Katowicach, organizowane w Spodku przez ESL, w latach 2014 i 2015.

Krakowskie finały poprzedzi cykl imprez Minor, czyli eliminacje w Azji, Amerykach, Europie oraz Wspólnocie Niepodległych Państw. Dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju dołączą do ostatniej ósemki z ostatniego „majora”, przeprowadzonego w Atlancie w styczniu.

1

Zgodnie z ustalonym formatem, pierwsza ósemka z poprzedniego „majora” kwalifikuje się automatycznie: w tej grupie jest polskie Virtus.pro, które zajęło ostatnio drugie miejsce.

Pewną ciekawostką jest fakt, że po raz pierwszy w historii transmisje w sieci prowadzone będą w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę. Szykowane są także inne usprawnienia dla widzów, choć nie podano jeszcze szczegółów.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami