DuckTales, TaleSpin i inne klasyki Disneya trafią na PC, PS4 i Xbox One

Sześć gier w jednym zestawie.

Capcom zapowiedział The Disney Afternoon Collection - zestaw sześciu klasycznych gier bazujących na kreskówkach koncernu Disney.

Pakiet ukaże się 18 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One w cenie 19,99 euro (około 86 zł).

01
Sześć klasyków w jednym pakiecie

W skład kolekcji wejdą między innymi dwie odsłony DuckTales, w których gracze wcielają się w Sknerusa McKwacza. Bohater w towarzystwie trójki siostrzeńców rusza na poszukiwania cennych skarbów.

Pierwsza część w 2013 roku doczekała się odświeżonego wydania, które ukazało się na PC, PS3, X360 i Wii U. Istnieje jednak niewielkie prawdopodobieństwo, że gra, która pojawi się w zestawie, bazuje na tamtej wersji.

Kolekcja obejmuje również Darkwing Duck - platformówkę z Dzielnym Agentem Kaczorem w roli głównej. Wydaną oryginalnie w 1994 roku produkcję powinni kojarzyć polscy gracze, ponieważ dostępna była także na Pegasusie - słynnym klonie konsoli Famicom.

Paczka zaoferuje też dwie części Chip 'n Dale Rescue Rangers o przygodach tytułowych wiewiórek. Obie gry, które pierwotnie ukazały się odpowiednio w 1990 i 1994 roku, pozwalają na zabawę w trybie kooperacji dla dwóch osób.

Do tego TaleSpin z 1991 r. - strzelanka z wydarzeniami obserwowanymi z boku ekranu. W produkcji kierujemy misiem Baloo i jego statkiem.

Wszystkie gry otrzymają nieco odświeżoną grafikę w rozdzielczości HD oraz szereg filtrów, które odtworzą „klasyczny styl retro”. Z myślą o mniej doświadczonych graczach przygotowano też opcję Rewind umożliwiającą cofnięcie czasu w przypadku porażki.

Capcom uzupełni także poszczególne tytuły o dwa dodatkowe tryby rozgrywki - Boss Rush i Time Attack. W pierwszym weźmiemy udział w występujących po sobie starciach z mocniejszymi przeciwnikami, a w drugim spróbujemy ukończyć daną produkcję na czas.

W kolekcji znajdzie się również specjalne muzeum Disneya zawierające mnóstwo materiałów związanych z oryginalnymi wersjami gier - między innymi szkice koncepcyjne, reklamy czy muzykę.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami