Analitycy: sprzedano 1,5 mln egzemplarzy Nintendo Switch

I 1,34 mln nowej Zeldy.

Analitycy firmy badawczej SuperData szacują, że Nintendo sprzedało na całym świecie już ponad 1,5 miliona egzemplarzy konsoli Switch, licząc od premiery na początku marca.

Dane są nieoficjalne, lecz bazują na całkiem solidnych źródłach: Famitsu dla rynku japońskiego oraz GfK dla reszty świata.

1
Wersja Neon

Jak podano w raporcie, 500 tysięcy sztuk miało sprzedać się w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach Ameryki Północnej, a 360 tys. w Japonii. Dalej doniesienia są już nieco mniej konkretne, mówiąc o 85 tys. w Wielkiej Brytanii i 110 tys. we Francji.

Liczby pochodzą głównie z pierwszego tygodnia w sklepach, więc do teraz mogły już wzrosnąć. Samo Nintendo zakładało w raportach finansowych, że do końca marca rozprowadzi 2 mln egzemplarzy, co wydaje się być wysoce prawdopodobne.

Zobacz: Nintendo Switch - Test

Być może japońska korporacja osiągnęła już założenia, ponieważ prognozy mówiły o sprzedaniu konsol na półki sklepowe, a dane SuperData to konsole w rękach graczy, co zawsze jest niższą wartością.

Co napędza tak dobre rezultaty? Firma analityczna szacuje także, że aż 89 procent osób decydujących się na Switch kupuje również egzemplarz The Legend of Zelda: Breath of the Wild, co przekłada się na 1,34 mln sztuk gry - nie licząc odsłony Wii U.

Nowe urządzenie Nintendo może więc pochwalić się świetnym startem, lecz kluczowe będzie utrzymanie wysokiego tempa i zainteresowania, do czego potrzebne będą kolejne - i równie udane - gry.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami