Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Rękojeść bez ostrza

Misja poboczna, w której możemy zdobyć cenny przedmiot.

Jedno z zadań pobocznych w Torment: Tides of Numenera, którego wykonania możesz podjąć się w trakcie przebywania w Rozległych Trzewiach. Dostaniesz się do nich z Dziedzińca Memoviry podczas wykonywania misji głównej o nazwie Cena Dracogena. Aby przystąpić do wykonywania bieżącego zadania musisz wejść w interakcję z cystą (#3 na mapie Rozległe Trzewia).

W trakcie tej akcji rozpocznie się wizja. Po jej zakończeniu ponownie wchodź w kontakt z cystą i ponawiaj kolejne wizje tak długo, aż pęcherz pęknie i wyjdzie z niego abykos, który wskoczy w przepaść. Następnie przeszukaj pozostałe strzępy, dzięki czemu odnajdziesz Hipnotyczną Rękojeść.

066
Przejście do Wnętrza kateny (1).

Przejdź do ekranu ekwipunku i skorzystaj na przedmiocie z opcji Użyj. W ten sposób zbadasz artefakt i odkryjesz na nim napis Ioxu. Jeśli nie zabiłeś go w zadaniu dodatkowym o nazwie Anatema, to możesz udać się do mężczyzny (#10 na mapie Rozległe Trzewia) i wypytać go przedmiot. W przeciwnym przypadku będziesz musiał działać na własną rękę.

Skieruj się do Małego Nihliesha (#9 na mapie Rozległe Trzewia), a potem do Wnętrza kateny (1 na obrazku powyżej) znajdującej się na północnym zachodzie lokacji. Jest to część wielkiego pojazdu, którego pierwszy fragment mogłeś zobaczyć na Dziedzińcu Memoviry.

067
Źródło energii (1).

W środku omiń rozmawiające ze sobą duchy i kieruj się przed siebie jedynym możliwym korytarzem. W końcu trafisz do źródła energii (1 na obrazku powyżej), z którym wejdź w interakcję. Aby sprawa zakończyła się sukcesem możesz postąpić na dwa sposoby.

Pierwszy, to zignorowanie duchów, które zaczną z tobą rozmowę w trakcie dotknięcia maszynerii. Jeśli to uczynisz, to będziesz musiał zaliczyć testy związane ze zwinnymi rękami, wiedzą o maszynerii i ewentualnie rozwalaniem, żeby uporać się z całym systemem. Druga możliwość to nawiązanie kontaktu z duchami i przekonanie ich do swojego zdania korzystając z perswazji, oszustwa i anamnezy.

Bez względu na sposób działania otrzymasz Międzywymiarowe Źródło Energii. Teraz należy połączyć je z hipnotyczną rękojeścią. Możesz w tym celu udać się do Ioxu lub zrobić to samemu korzystając z wiedzy mistycznej i wiedzy o maszynerii. W drugim przypadku przejdź do ekranu ekwipunku, wybierz hipnotyczną rękojeść i opcję użyj przedmiotu.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Podwójny kłopot

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyzwoleniec

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Utkwiłeś na Obcym Wybrzeżu

W ten sposób zdobędziesz 25 punktów doświadczenia oraz stworzysz Międzywymiarowy Skalpel - lekką broń oraz narzędzie umożliwiające otwieranie paszczy w Trzewiach bez konieczności spełniania ich zachcianek. Korzystając z niego w ten sposób wpływasz jednak negatywnie na poziom zadowolenia Wykwitu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami