Horizon Zero Dawn - Zemsta córki

Odnajdujemy Nakoę, siostrę Yana.

Misję tę rozpoczniesz od rozmowy z Yanem, którego znajdziesz w osadzie Wzniesienie Matki, w południowo-wschodniej części mapy. Dopytaj mężczyznę o Nakoę i Krwawe Łowy. Poszukiwania siostry mężczyzny rozpoczynamy od pomówienia z niejaką Solai, która prawdopodobnie wie, gdzie udała się dziewczyna.

Nakoę znajdziemy udając się na północ, do osady Korona Matki. W rozmowie dowiadujemy się, że powinniśmy skierować swoje kroki do Wieży Dnia, osady w środkowej części mapy, umiejscowionej na granicy klimatu zimowego i pustynnego. Wchodzimy na górną część obozu, gdzie rozmawiamy z Zaidem, zastępcą dowódcy posterunku. Nie jest on zaznaczony znacznikiem misji.

Poznasz go bardzo łatwo, pochyla się nad mapą przy stole. W rozmowie porusz temat Krwawych Łowów oraz Nakoi. Dowiesz się o plotce, jakoby jakaś młoda kobieta została uprowadzona przez bandytów i zaprowadzona do Samotnej Skały. Udajemy się więc w zaznaczone miejsce.

Uratowanie Nakoi w Samotnej Skale

Po dotarciu na wskazany posterunek zostaniesz zaczepiony przez strażnika, który zapyta o powód twojej wizyty. Możesz powiedzieć od razu, że chodzi o Nakoę, jednak polecamy ze skorzystania z opcji dialogowej "Tylko przechodzę". Tak czy siak, jeśli spędzisz tutaj więcej czasu i na przykład zbadasz drewniany wózek stojący obok, rozpęta się potyczka.

131
Obozowisko jest sporych rozmiarów, ale w środku jest tylko kilku strażników. Nakoę odnajdziesz w lewej części obozu.

Zabij wszystkich strażników, a następnie spójrz przez fokus na wózek. Wykonaj na nim interakcję, po czym zmierzaj po śladach wózka. Możesz je podświetlić w trybie fokusa za pomocą przycisku R1. W ten sposób dotrzesz do bramy wielkiego muru. Przed wejściem podsłuchasz rozmowę dwóch strażników o Nakoi.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Wskocz na skałę po lewej stronie, aby wspiąć się ponad poziom murów obronnych. Stamtąd rozpocznij eksterminację wszystkich nieprzyjaciół w zasięgu wzroku. Później zeskocz na poziom ziemi i uruchom fokus. Zauważysz ścieżkę - podświetl ją i podążaj nią aż do niewielkiego zadaszenia obok budynku po lewej stronie.

Zejdziesz tamtędy do piwnicy wspomnianego budynku, gdzie znajdziesz nie tylko Nakoę, ale i innych uwięzionych. Porozmawiaj z dziewczyną, po czym wyjdź na teren posterunku. Pojawił się tam Zaid wraz z obstawą. Zlikwiduj wszystkich jego żołnierzy, po czym Nakoa dokona zemsty na mężczyźnie. Porozmawiaj z nią na kilka tematów, po czym misja dobiegnie końca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami