Horizon Zero Dawn - Gambit królowej

Pomagamy w dostarczeniu brata Avada, walcząc z gromoszczękiem i kultystami.

Dostęp do tej misji otrzymamy jakiś czas po poznaniu niejakiej Vanashy Nastąpi to podczas misji głównej Sekrety głębin ziemi. Udajemy się do północno-zachodniej części mapy, gdzie porozmawiamy z Huadivem Trzy Palcem dzięki czemu poznamy dalsze informacje dotyczące tej misji.

Udajemy się do przełęczy niedaleko stąd, gdzie musimy oczyścić teren z maszyn. Znajdzie się wśród nich między innymi skałokrusz. Po uporaniu się z zagrożeniem wróć do mężczyzny, który będzie pod wrażeniem twojej walki. Teraz twoim zadaniem jest zastawienie pułapek w kanionie.

Wykorzystaj do tego pułapki wybuchające na zbliżenie oraz te z potykacza, a następnie schowaj się za wskazaną skałą. Przygotujesz w ten sposób zasadzkę, w którą powinni wpaść nadciągający kultyści Zaćmienia. Musisz pozbyć się każdego z nich, a także towarzyszące im maszyny.

132
Skup się na działku umieszczonym na grzbiecie gromoszczęka.

Po udanej potyczce porozmawiaj z Vanashą. Po chwili pojawi się jednak skażony gromoszczęk. Walkę z nim rozpocznij od posłania kilku strzał rozrywających, dzięki czemu broń przytwierdzona do jego ciała może odpaść. Skoncentruj swój ostrzał przede wszystkim na działku umieszczonym na plecach maszyny.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

W ten sposób pozyskasz dwie sztuki ciężkiej broni w postaci wyrzutni dysków. Jeśli uda ci się podbiec do nich i wykorzystać celnie, prawdopodobnie zniwelujesz pasek życia gromoszczęka nawet o 75 procent, co praktycznie przeważy szalę zwycięstwa na twoją stronę. Po zakończonej walce udaj się na brzeg, gdzie pomówisz z Vanashą i wejdziesz na pokład. Po przerywniku filmowym misja dobiegnie końca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami