Platformówka Rime zadebiutuje 26 maja na PC, PS4 i Xbox One

Wersja Switch ukaże się później.

Deweloperzy z hiszpańskiego studia Tequila Works ujawnili dokładną datę premiery platformówki Switch. Gra zadebiutuje 26 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

W planach jest też wersja Switch, ale ujrzy światło dzienne w późniejszym - na razie nie sprecyzowanym - terminie. Na wszystkich platformach produkcja ukaże się zarówno w edycji cyfrowej, jak i pudełkowej.

01
Chłopcu pomoże sympatyczny lis

Warto zaznaczyć, że ustalona przez twórców cena tytułu jest zróżnicowana. Wydania PC, PS4 i Xbox One wyceniono na 34,99 euro (około 151 zł), podczas gdy posiadacze konsol Nintendo za grę zapłacą 44,99 euro (ok. 194 zł). Nie wiadomo, czym spowodowana jest taka rozbieżność.

Rime to platformówka z otwartym światem. Gracze wcielają się w chłopca, który stara się uciec z tajemniczej wyspy. Nie obędzie się bez rozwiązywania zagadek, w których istotną rolę odegrają oświetlenie, perspektywa oraz czas.

Z opublikowanych dotychczas materiałów wynika, że podczas rozgrywki zwiedzimy zróżnicowane lokacje, skacząc między konstrukcjami i aktywując rozmaite mechanizmy. Produkcję okraszono kolorową oprawą graficzną.

Projekt zapowiedziano podczas konferencji Sony na targach Gamescom w 2013 roku. według pierwotnych założeń, tytuł miał ukazać się tylko na PlayStation 4.

Prace nad grą jednak się przeciągały, zaś w międzyczasie studiu Tequila Works - znanemu między innymi z klimatycznego Deadlight - udało się odzyskać prawa do platformówki. Już wtedy spekulowano, że Rime może trafić nie tylko na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami