Gears of War 4 otrzymało nowe mapy w marcowej łatce

Oraz inne usprawnienia.

Marcowa aktualizacja strzelanki Gears of War 4 wprowadza między innymi dwie mapy, lobby do rozgrywek rankingowych oraz inne zmiany i poprawki w rozgrywce.

Nowe lokacje to Diner, czyli zrujnowana knajpka na uboczu drogi, z „intensywnymi i klaustrofobicznymi” potyczkami we wnętrzu budynku oraz nieco dłuższymi odległościami na zewnątrz, na parkingu.

1
Lobby rankingowe

Jest też Old Town, czyli miejscówka dobrze znana wszystkim fanom sieciowych zmagań w Gears of War 3. Teraz akcję przeniesiono na zaśnieżone wybrzeże, z wielką bazą UIR w tle. Układ trzech „alejek” pozostał za to bez zmian.

Obie mapy są już dostępne dla posiadaczy przepustek sezonowych, razem z podwójnymi punktami doświadczenia oraz 20-procentowych przyrostem do zdobywanych kredytów. Lokacje trafią 14 marca do standardowej rotacji dla wszystkich graczy.

Inne nowości to wspomniane lobby rankingowe, z głosowaniem na mapę, wyborem nagrody i panelem wyposażenia. Jeśli uczestnik opuści poczekalnię przed rozpoczęciem zabawy, odliczanie zatrzyma się i system wyszuka kolejną osobę na odpowiednim poziomie umiejętności. Po zakończeniu meczu automatycznie wrócimy do lobby, bez konieczności manualnego resetowania.

Również Gnasher powinien działać teraz lepiej, zwłaszcza w sferze trafień z bardzo krótkiej odległości. Poprzednio takie strzały mogły mieć dość losowe efekty i rozrzut. Podczas testów okazało się bowiem, że pociski opuszczają lufę nie na jej końcu, lecz „pojawiają się” kawałek dalej, co powodowało pudłowanie z najbliższego dystansu.

W marcu zainteresowani gracze zdobędą także nową postać z przeszłości, w rzemiośle lub w paczkach ze sprzętem, gdzie dodano także kolejne skórki na bronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami