Aktualizacja: W rozesłanej do mediów informacji prasowej Nintendo ogłosiło, że Switch osiągnął rekordowe wyniki sprzedaży także w Europie. Nowa konsola w pierwszym weekendzie znalazła więcej nabywców niż Wii.

Bardzo dobrym rezultatem może pochwalić się także The Legend of Zelda: Breath of the Wild - produkcja jest najpopularniejszym tytułem startowym japońskiego koncernu na Starym Kontynencie. Wyprzedziła pod tym względem Wii Sports.

Nintendo nie podało jednak dokładnych danych liczbowych na temat sprzedaży zarówno konsoli, jak i gry.

*

Oryginalna wiadomość: Jeśli wziąć pod uwagę obie Ameryki i pierwsze dwa dni w sklepach, Switch jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii Nintendo, wyprzedzając nawet popularne Wii.

Takimi informacjami na Twitterze podzielił się Nick Wingfield z dziennika New York Times, bazując na rozmowie z Reggiem Fils-Aime, szefem Nintendo of America.

Mowa o dwóch dniach - 3 i 4 marca - oraz o terenach Ameryki Północnej, Centralnej i Południowej, wliczając w to Kanadę i kluczowy rynek Stanów Zjednoczonych.

Szczególnie imponujące jest pobicie wyniku Nintendo Wii, które w tym samym regionie sprzedało podobno 600 tysięcy egzemplarzy w sześć dni. Nie dysponujemy jednak oficjalnymi wynikami oraz liczbą w pierwszych dwóch dniach, więc porównanie jest trudne.

Wii rozeszło się łącznie w imponującym nakładzie ponad 100 mln egzemplarzy i japońska korporacja na pewno chciałaby takiego sukcesu także dla nowego urządzenia.

Jeśli system nadal będzie otrzymywał gry pokroju The Legend of Zelda: Breath of the Wild, to może się udać. Wingfield dodał bowiem, że to najlepiej sprzedająca się samodzielna gra (a więc niedostępna w bundlu z konsolą) w historii, z wynikiem lepszym nawet od Super Mario 64.

Równie imponująco wyglądają wyniki z Japonii. Magazyn Famitsu podał, że premierowy wynik konsoli to 313,7 tysięcy egzemplarzy. To plasuje system powyżej Wii U (308 tys.), lecz poniżej PS4 (322 tys.), Wii, 3DS i DS, lecz wyniki tych urządzeń to pierwszy tydzień i okres świąteczny, a w przypadku Switch mówimy o kilku dniach - w marcu.

Tymczasem nieoficjalne doniesienia z brytyjskiego rynku mówią o 80 tysiącach egzemplarzy podczas debiutu.

Reklama

Komentarze (10)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały