Persona 5 - sporo rozgrywki oraz nowy trailer japońskiego RPG

Atrakcje poboczne oraz Memento.

Atlus przygotował nowy trailer gry Persona 5, przypominając o zbliżającej się wielkimi krokami premierze, zaplanowanej na 4 kwietnia.

Stylowy - jak i cała gra - zwiastun oferuje spojrzenie na podstawowe elementy produkcji, postacie oraz ujęcia z turowej walki oraz z animowanych przerywników.

1
Mów do palca

Dużo więcej rozgrywki oferuje materiał serwisu GameSpot, oferujący spojrzenie między innymi na atrakcje poboczne w wirtualnym Tokio, jak wizyta w kinie, parzenie kawy, czytanie, oglądanie DVD, jedzenie hamburgerów czy publiczna kąpiel.

Zgodnie z założeniami serii, większość wymienionych czynności podnosi określone statystyki prowadzonej postaci, ale są też inne bonusy. Zaparzona kawa pozwoli na przykład zregenerować punkty magii w podziemiach, a lektura magazynu odblokuje kolejne dzielnice miasta do odwiedzenia.

Jest też spojrzenie na mechanikę Memento, czyli poszukiwania pomniejszych przeciwników, którzy nie zasługują na własny, duży pałac do ukończenia. Te mniejsze lokacje są po części generowane losowo.

Na koniec jest jeszcze jeden element charakterystyczny cyklu, czyli rozwijanie relacji społecznościowych - Social Link - z postaciami pobocznymi, co często wiąże się z interesującymi dialogami oraz scenami.

Persona 5 debiutuje 4 kwietnia na PS3 i PlayStation 4. W Polsce wersję pudełkową wydaje Techland, ale wyłącznie na najnowszym systemie Sony.

Akcja osadzona jest właśnie w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszyć będą przyjaciele i tajemniczy kot. Razem stworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna będzie chciała zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami