Tekstowa przygodówka Danganronpa V3 trafi na PC

Ujawniono też datę premiery Danganronpa Another Episode.

Firma Spike Chunsoft poinformowała, że wydana w styczniu na japońskim rynku Danganronpa V3: Killing Harmony - kolejna odsłona serii tekstowych przygodówek - pojawi się na PC.

Na komputerach osobistych produkcja zadebiutuje 26 września, a więc równocześnie z zachodnią premierą wersji PS4 i PS Vita. Gra ukaże się za pośrednictwem należącej do Valve usługi Steam.

01
W Danganronpa V3 ponownie przyjdzie nam rozwiązywać zagadki morderstw

Jednocześnie ujawniono termin wydania Danganronpa Another Episode: Ultra Despair - pobocznej odsłony cyklu - na PC. Tytuł trafi na platformę 27 czerwca.

Tego samego dnia gra zawita na PS4.

Danganronpa V3: Killing Harmony przedstawia zupełnie odrębną historię, niezwiązaną z poprzednimi częściami. Wcielamy się w Kaede Akamatsu - chłopca, którego porwano i umieszczono w tajemniczej szkole Gifted Inmates Academy.

Na miejscu okazuje się, że wraz z bohaterem przetrzymywane są jeszcze inne osoby. Jedyną szansą na wydostanie się z budynku, jest zabicie innych uczniów, ale w taki sposób, by morderstw nie dało się wykryć.

Twórcy przygotowali łącznie 16 zróżnicowanych postaci. Po każdym dokonanym zabójstwie wraz z Kaede zajmujemy się rozwiązaniem zagadki śmierci.

Podstawy rozgrywki nie uległy większym zmianom względem wcześniejszych odsłon. Gra jest tekstową przygodówką, zabawa sprowadza się więc głównie do czytania tekstu, z przerwami na przesłuchiwanie świadków i podejrzanych.

W przerwie między szukaniem kolejnych morderców, możemy podjąć się wykonania kilku zróżnicowanych mini-gier.

Natomiast Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls jest poboczną grą z głównego cyklu, która dotychczas ukazała się tylko na PS Vita. We wrześniu ubiegłego roku zadebiutowała w Kraju Kwitnącej Wiśni, a dwanaście miesięcy później pojawiła się w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Tytuł nie jest tekstową przygodówką i kładzie nacisk na akcję. Fabułę osadzono pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części, które jakiś czas temu również zawitały na PC. Pokierujemy Komaru Naegi - młodszą siostrą głównego bohatera oryginalnej odsłony serii.

Dziewczyna wraz z niejaką Toko Fukawą stara się uratować rodzinne miasto przed Warriors of Hope - składającą się z dzieci organizacją terrorystyczną, która dąży do wymordowania wszystkich dorosłych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami