W serwisach społecznościowych doszło do interesującej wymiany uprzejmości między rywalami z branży wirtualnej rozrywki. Twórcy Wiedźmina 3: Dziki Gon pogratulowali kolegom z Guerilla Games wydania Horizon Zero Dawn i wysokich ocen, które zdobyła gra.

W czwartek deweloperzy z CD Projekt RED opublikowali na Twitterze grafikę, na której Geralt i Aloy przygotowują się do przybicia sobie „piątki”.

Zespół Guerilla Games nie pozostał jednak dłużny. Dzień później studio udostępniło własną ilustrację - obrazek przedstawia Białego Wilka i rudowłosą łowczynię na tle księżyca.

„Po sympatycznym wpisie CD Projekt RED, musieliśmy się odwdzięczyć! Oto Geralt i Aloy w przyjacielskiej rywalizacji” - napisali przedstawiciele ekipy.

Wiedźmin 3 i Horizon Zero Dawn mają ze sobą wiele wspólnego i często są porównywane przez graczy. Obie produkcje oferują na przykład duży i wypełniony zadaniami świat, który można swobodnie zwiedzać. Są też polowania na potwory (tudzież mechaniczne dinozaury).

O tym, że gry posiadają wspólne elementy, może świadczyć fakt, że swego czasu do Guerilla Games przeniosła się trójka byłych pracowników CD Projekt RED. Deweloperzy dołączyli właśnie do ekipy zajmującej się tytułem o przygodach Aloy.

Twórcy Wiedźmina 3 i Horizon Zero Dawn nie byli jednak jedynymi, którzy w ostatnich dniach wymienili między sobą uprzejmości. Sony oraz Microsoft pogratulowali koncernowi Nintendo premiery konsoli Switch oraz gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Gigant z Redmond pokusił się nawet o przygotowanie specjalnej animacji, pokazującej odblokowanie „rzadkiego osiągnięcia” o wymownej nazwie Switch On.

Dobrze wiedzieć, że rywalizujące ze sobą na co dzień firmy czasem potrafią zakopać topór wojenny. Nawet jeśli głównym powodem jest chęć poprawienia wizerunku wśród graczy.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki