Ubisoft zapewnia, że zamierza dalej wspierać The Division

Po zapowiedzi gry Avatar.

Ubisoft poinformował we wtorek, że Massive Entertainment wyprodukuje grę w uniwersum wykreowanym przez Jamesa Camerona na potrzeby filmów „Avatar”. Fani zaczęli zastanawiać się, co oznacza to dla The Division, ostatniego projektu szwedzkiego studia.

W ogłoszeniu nie podano zbyt wielu detali i choć mówimy o firmie liczącej 400 deweloperów, to pogodzenie dwóch produkcji może być trudne, zwłaszcza jeśli jeden z nich to sieciowa strzelanka, wymagająca ciągłej uwagi i aktualizacji.

Zaniepokojenie było na tyle duże, że skłoniło Ubisoft do wystosowania oświadczenia.

„Avatar to nowy projekt z własnym, dedykowanym zespołem, do którego Massive prowadzi obecnie rekrutację. Prace nad grą nie mają wpływu na The Division oraz na nasze plany dalszego wspierania i aktualizowania tego tytułu w długim terminie.”

„Jesteśmy dumni z tego, co nasz zespół osiągnął wraz z The Division, dziękujemy za oddanie społeczności i nie możemy się doczekać, by ujawnić plany na nadchodzący czas.”

Jest raczej mało prawdopodobne, żeby strzelanka miała w najbliższym czasie doczekać się pełnoprawnej kontynuacji. Zwłaszcza, że już 7 marca debiutuje Ghost Recon Wildlands, czyli produkcja podobna pod względem gatunku - i potrzeby ciągłego wsparcia po premierze.

W dniu publikacji wieści o grze na licencji filmu „Avatar”, The Division otrzymało także sporą aktualizację oraz ostatnie z zaplanowanych rozszerzeń DLC. Nieoficjalnie mówi się o „drugim sezonie” dodatkowych treści, co ujawniło już CV jednego z pracowników Ubisoftu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami