Na potrzeby dodatków do Wiedźmina 3 przygotowano 7 tys. animacji

W zaledwie rok.

Sebastian Kalemba, szef działu animacji w CD Projekt Red, pojawił się na imprezie GDC w San Francisco, by opowiedzieć o nakładach pracy, jakie pochłonęło przygotowanie dodatków Serca z Kamienia oraz Krew i Wino.

Jak szacuje deweloper, przez ponad trzy lata zespół przygotował 16 tysięcy unikatowych animacji dla podstawowej wersji Wiedźmina 3, by zapewnić odpowiednie wrażenia dla kampanii trwającej nawet ponad 200 godzin.

1
Olgierd otrzymał własny styl walki

Okazuje się, że Serca z Kamienia oraz Krew i Wino jeszcze bardziej podkręciły tempo, ponieważ oba dodatki - na około 50 godzin łącznie - powstawały w rok. W tym czasie zdążono jednak stworzyć niemal 7 tysięcy nowych animacji.

Kalemba omawiał w swoim wystąpieniu, w jaki sposób udało się utrzymać takie tempo prac - i to bez pomocy programistów, którzy w tym czasie zajmowali się już Cyberpunk 2077. Kluczowe było właśnie korzystanie z zaawansowanych i dopracowanych już wtedy narzędzi.

Bardzo ważna była jednak także komunikacja z deweloperami odpowiedzialnymi za fabułę i projektowanie postaci, by bardzo szybko zrozumieć, jak ma wyglądać projektowany bohater czy potwór - a także jego ruchy.

Poniżej spojrzenie na zestaw animacji:

Uwaga na spoilery poniżej!

Jak wspomina Kalemba, dużym wyzwaniem okazało się przygotowanie odpowiedniego zestawu animacji dla Dettlaffa, który - jak zapewne pamiętają posiadacze dodatku Krew i Wino - dysponuje kilkoma formami, a co za tym idzie - szerokim zestawem ruchów.

Prace nad tym bossem zajęły dedykowanemu zespołowi sześć miesięcy, a deweloper zapewniał podczas wystąpienia, że to i tak za mało, ponieważ optymalnym czasem byłoby dziewięć miesięcy.

- Wprowadzaliśmy ciągłe poprawki, zwracamy się do ludzi od fabuły i słyszymy „zróbmy walkę z konstruktem z krwi, wewnątrz iluzji jego serca”. Dobra. Jak to zrobić? - wspomina Kalemba.

Ciekawostką jest także Olgierd von Everc, którego nieśmiertelność - a więc pewność siebie - postanowiono oddać odpowiednim stylem walki. Idealna okazała się być polska sztuka krzyżowa z wykorzystaniem szabli, przez co bohater nabrał wyjątkowego charakteru.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami