Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wezwanie na wojnę

Dokonujemy werbunku do zbliżającej się bitwy.

Kolejna misja poboczna w Torment: Tides of Numenera koncentruje się na zwerbowaniu kilku osób. Aby rozpocząć zadanie skieruj się do tawerny Piąte Oko (#16 na mapie Skraj Klifu) i porozmawiaj z Clarion (1 na obrazku poniżej) przebywającą w centrum lokacji. Dobrzej, jeśli przed przystąpieniem do wykonywania tej misji wypełniłeś zadanie Oczy adwersarza.

Clarion powie ci, ze stara się przekonać lokalnych wojowników do udziału w Wiecznej Walce. Możesz wypytać ją o ten konflikt oraz kilka innych spraw (trochę informacji zdradzi ci także Matkina, o ile posiadasz ją w drużynie). Kiedy będziesz gotowy powiedz, że weźmiesz udział w werbunku weteranów.

033
Clarion (1) i weterani (2-6).

Zacznij od tych, o których powiedziała Clarion. Ziobe (2 na obrazku powyżej) oraz barman Feriok (3) zawsze odmówią - nie przejmuj się tym jednak i mimo wszystko z nimi porozmawiaj. Feriok powie ci jednak, że Clarion nie jest tu mile widziana - możesz ją zastraszyć, aby odeszła, co spowoduje zakończenie zadania bez żadnej nagrody.

Przekonanie pozostałych postaci, czyli Leto (4), Dhamy z Wykwitu (5) oraz Theborosa (6), wymaga wcześniejszego ukończenia zadania dodatkowego Oczy adwersarza. Po jego wypełnieniu zacznij rozmawiać z kolejnymi weteranami. Leto przekonasz, jeśli zastosujesz perswazję i przyjmiesz od postaci dar jasnowidzenia.

Theboros wspomni o zaginionych Słowach Qra. Porozmawiaj o nich z rozmówcą i zapytaj, co zamierza z nimi zrobić. Theboros powie, że chyba się zabije, bo nie ma nikogo, komu mógłby przekazać tę wiedzą. Możesz namówić go do tego kroku, jednak jest mało opłacalny. Powiedz, że w umyśle masz miejsce na słowo, po czym przekonaj rozmówcę korzystając z perswazji. Następnie przekonaj go używając zastraszenia.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Szara imitacja

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Kłopotliwy syn

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Oczy adwersarza

Na koniec wróć do Clarion i powiedz jej o wszystkich weteranach, z którymi rozmawiałeś i zwerbowałeś. W ramach nagrody otrzymasz 80 błyszków, nowy przedmiot - Kielich Pana oraz 40 punktów doświadczenia. Po zakończeniu misji weterani opuszczą tawernę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami