Horizon Zero Dawn - Na pohybel ciemności

Dostajemy się do tajnej bazy kultystów z Zaćmienia.

Na ślad prowadzący do tego zadania natrafiliśmy podczas misji Kurhan. Udajemy się w miejsce, które wskazał nam Sylens. Jest to baza Zaćmienia, czyli ugrupowania kultystów, których tajemnice próbujemy poznać od samego początku gry. Miejsce to znajduje się na południowo-zachodnim krańcu mapy.

Po drodze do bagiennego terenu zapisz stan gry i ewentualnie skorzystaj z usług napotkanego handlarza. Gdy już będziesz gotowy, ruszaj w kierunku ściany, o której Sylens za chwilę powie nam poprzez fokusa. Znajdują się na niej przygotowane wcześniej żółte uchwyty.

Wspinaj się po nich, a także po półkach skalnych, aby dostać się na górny poziom wysokiej skały. W międzyczasie odezwie się ponownie Sylens, który zachęci cię do odpoczynku przy ognisku i małej pogawędki, w której opowie ci o planie wyłączenia sieci fokusów.

Przeniknięcie do głównej bazy Zaćmienia

Kontynuujemy naszą podróż przez wąski przesmyk między skałami, aby po chwili wyjść na otwarty teren pełen skażonych maszyn. Zlikwiduj je z odległości łukiem, w miarę potrzeby możesz cały czas cofnąć się do poprzedniego miejsca, gdzie będziesz dużo bezpieczniejszy.

070
Pamiętaj, że skażone maszyny są dużo odporniejsze, niż ich zwykłe odpowiedniki.

Możesz także spróbować minąć maszyny, korzystając ze znajdujących się tu i ówdzie wysokich traw. Wybór należy do ciebie, ale miej na uwadze fakt, że walka nie będzie taka łatwa, a strzały i energia przydadzą się potem. Trzymając się lewej strony całego terenu w dość prosty sposób ominiesz wszystkie maszyny. Wykorzystuj kamienie do odwracania ich uwagi.

Po dotarciu do miejsca wyznaczonego przez znacznik kontynuuj krótką wspinaczkę, a następnie przejdź przez kolejny teren pełen skażonych maszyn. Jeśli chcesz, możesz się ich łatwo pozbyć za pomocą wybuchających pułapek. Rozstawisz je potykaczem, nie wychodząc nawet z wysokich traw.

Po wspięciu się na kolejną skałę twoim oczom ukaże się tajny obóz. Okaże się, że przekaźnik od fokusów zmienił swoje położenie. Musisz więc odnaleźć porzuconego żyrafa, przekradając się przez obóz lub nawiązując walkę z kultystami.

071
W bazie znajduje się wielu ciężko uzbrojonych nieprzyjaciół. Walka otwarta niech zawsze pozostanie ostatecznością. Chowaj się za różnymi elementami obozowiska.

Odnalezienie żyrafa

Po oczyszczeniu pierwszej części obozu przejdź przez mostek nad przepaścią, po czym wejdziesz przez sporych rozmiarów namiot. Podejdź do wyświetlonego punktu, czyli znacznika misji, aby pchnąć obrośnięty konar. W ten sposób przejdziesz na drugą stronę zamkniętej bramy.

Podążaj dalej częścią wąwozu, aż zauważysz konstrukcję obok żyrafa. Wejdź na samą górę po znajdujących się tam drabinach, po czym - po zakończeniu przerywnika filmowego, w który odezwie się Hades - przygotuj się na ucieczkę. Nie wdawaj się w walkę z maszynami, gdyż nie masz z nimi najmniejszych szans.

072
Przyj przed siebie i wskakuj na kolejne półki skalne i inne elementy.

Słuchaj wskazówek Sylensa i obserwuj zmieniający się kierunek celu misji. Nie wdawaj się w walkę z absolutnie żadnym z przeciwników. Gdy zajdzie taka potrzeba, a nastąpi to dość szybko, ulecz się. Kontroluj cały czas pasek życia, jeśli chcesz zakończyć misję z sukcesem.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Sekrety Głębin Ziemi

Po dobiegnięciu na most od razu skręć w lewo, gdzie znajduje się konar, na którym przyczepisz linę i szybko zjedziesz na dół. Gdy wpadniesz do wody, uruchomi się kolejny przerywnik filmowy, w którym raz jeszcze pomówisz z hologramem Sylensa. Misja zakończy się, a ty odblokujesz Sekrety Głębin Ziemi, kolejne zadanie głównego wątku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami